Oxy Line – meble z Oxytree

Coraz więcej firm stolarskich, zajmujących się produkcją mebli, zwraca swoją uwagę na drewno z Oxytree. Jego lekkość, łatwość w obróbce i brak sęków sprawiają, że zaczyna się z niego produkować łóżka, szafy, stoły, czy inne przedmioty użytkowe. Jedną z takich firm jest GO.CE Design, luksusowa marka powstała z połączenia sił firmy RC Design z projektantem Hernanem Gomezem (Gomez Studio). Nasza współpraca z GO.CE Design zaowocowała powstaniem wyjątkowej linii naturalnych i designerskich mebli o nazwie Oxy Line, których używanie przyczynia się do globalnej redukcji śladu węglowego. Wygląda więc na to, że został odkryty kompromis między konsumpcją a ochroną planety i ekologią. Dzięki wykorzystaniu drewna Oxytree konsument wciąż ma możliwość nabycia nowych mebli, przy jednoczesnym wsparciu środowiska i niesieniu realnej pomocy naturze.

Eko-współpraca

GO.CE Design to marka mebli luksusowych. Powstała w kooperacji biura projektowego Studio Gomez, które z powodzeniem działa od ponad 20 lat na rynku premium w dziedzinie designu i architektury wnętrz wraz z producentem mebli ekskluzywnych RC Design, posiadającym przeszło 20-letnie doświadczenie w branży meblarskiej. GO.CE Design stworzyło design wykraczający ponad standardy uzyskując przy tym najwyższą jakość wykonania. Nową propozycję GO.CE Design – linię OXY – zaprojektował architekt Hernan Gomez, który słynie z minimalistycznych, a zarazem futurystycznych rozwiązań. Produkcja mebli Oxy Line to wizja przyszłości, nawiązująca do bardziej ekologicznego stylu życia.

“Użycie drewna Oxytree w produkcji mebli to odpowiedź na potrzeby konsumentów. Ekologia przeniknęła do różnych obszarów naszego życia. Teraz nadszedł odpowiedni moment, by branża meblarska postawiła na rozwiązania, które będą w zgodzie z naturą. Do zakupu mebli Oxy Line klientów przekonuje ujemny ślad węglowy otrzymywany przy ich produkcji. To dla nas znak, że troska o naszą planetę nie jest nikomu obojętna. Drewno Oxytree doskonale sprawdziło się przy produkcji mebli. GO.CE Design zachowało najwyższą jakość oraz niezwykłe, cenione wzornictwo” mówi Hernan Gomez, projektant mebli GO.CE Design.

Drzewo przyszłości

Oxytree w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska naturalnego, konsumując ogromne ilości CO₂. Rosną niezwykle szybko – już w 6 lat są w stanie osiągnąć wysokość 16 metrów! Mają duże liście, kwitną, a ich nasiona są bezpłodne – gatunek nie rozsiewa się więc w niekontrolowany sposób. Drewno z nich pozyskane stanowi niszowy surowiec premium. Jego właściwości znalazły już grono zwolenników. Drewno Oxytree jest lekkie, a przy tym wytrzymałe w swojej klasie. Jego zaletą jest jednolitość i fakt, że pozbawione jest sęków.

Idea, misja, ekologia

“Cieszymy się, że w wyniku naszej współpracy powstała niezwykła linia Oxy Line. Idea, jaka przyświecała nam podczas propagowania drzew tlenowych w Polsce, doskonale koreluje z misją GO.CE Design. Razem stworzyliśmy ekologiczne meble, które zachowują najwyższą jakość. Wierzymy, że drzewa tlenowe to przyszłość branży meblarskiej. To ogromny powód do dumy stworzyć ofertę mebli, których produkcja ma ujemny ślad węglowy. Skorzystać z niej może każdy konsument, dla którego ważna jest przyszłość naszej planety”, mówi Łukasz Wilczewski, Prezes Zarządu Oxytree.

Ślad węglowy

O tym, czym jest ślad węglowy i dlaczego tak ważne jest, by był jak najniższy, pisaliśmy w TYM artykule. Każdy z nas, a nawet każda produkowana rzecz, pozostawia po sobie taki ślad. Dla Ziemi wszystko, co powoduje obniżenie śladu węglowego jest korzystne i pożądane. Wyprodukowanie mebli z ujemnym wskaźnikiem jest więc milowym eko-krokiem w przemyśle meblarskim.

Warto dodać, że ideą firmy RC Design jest kreowanie trendów w branży. Rozpoczęto w niej prace badawczo-naukowe nad innymi innowacyjnymi rozwiązaniami w procesie powstawania mebli, a także nad nowymi ekologicznymi surowcami. “Chcemy, by opracowany produkt podniósł komfort użytkownika za pomocą bardzo atrakcyjnych mebli utożsamianych z nieskazitelną naturą. Dbałość o planetę jest wpisana w DNA naszej marki. W tę stronę chcemy konsekwentnie się rozwijać” – dodaje Rafał Cebula, Prezes Zarządu RC Design.

Wizualizacje GO.CE Design Oxy Line. Autor: Hernan Gomez (Gomez Studio).

Jeden komentarz

  1. […] Pan Rafał jest właścicielem firmy RC Design, produkującej designerskie meble, między innymi właśnie z naszego drewna. Z tego powodu o obróbce i właściwościach oxytree wie […]

    5 września 2022