Oxygreen System

Drewniana skrzynia Oxygreen Box do domowej uprawy hydroponicznej to nasza propozycja wykorzystania drewna z Oxytree. Lekka, ekologiczna, łącząca nowoczesny design z funkcjonalną formą. Zaprojektowała ją wrocławska artystka Natalia Wiśniewska, absolwentka ASP, która na co dzień pracuje z drewnem i szkłem, realizując autorskie projekty różnych przedmiotów użytkowych. Z drewnem Oxytree pierwszy raz zetknęła się kilka lat temu i już wtedy zachwyciła się jego lekkością i łatwością obróbki. W porównaniu z drewnem innych gatunków drzew liściastych, drewno Oxytree jest o 40% lżejsze, co znaczy, że przedmioty z niego wykonane ważą znacznie mniej od tych samych, wykonanych z surowca innego gatunku drzewa.

100% drewna Oxytree

Każda skrzynia wykonywana jest ręcznie przez stolarzy z pracowni Debaro z Zamościa. Drewno jest miękkie i łatwo się je obrabia. Ma delikatny rysunek słojów i jasną barwę. Podstawowa wersja skrzyni do uprawy hydroponicznej, pokryta jest bezbarwnym lakierem, co jeszcze bardziej podkreśla jej surowy charakter. Na specjalne zamówienie istnieje możliwość użycia lakieru w kolorze miodowym lub czarnym. Można więc jeszcze bardziej dopasować kolorystykę Oxygreen Box’ów do wnętrza, w jakim miałyby się one znajdować. Oxygreen Box to propozycja zarówno dla właścicieli dużych, jak i małych mieszkań. Z uwagi na ich niewielką wagę, skrzynie mogą być ustawiane jedna na drugiej lub powieszone na ścianie. Idealnie sprawdzą się więc jako roślinny regał stojący na małej powierzchni bądź też designerska półka wisząca na ścianie, wypełniona roślinnością.

Uprawa hydroponiczna

W kulturach wodnych mogą rosnąć nawet duże rośliny i to przez kilka lat, bez konieczności przesadzania bądź wymiany podłoża. Czystość i stabilność pożywki sprawa, że taki sposób prowadzenia roślin jest przyjazny dla alergików, a zastosowanie mierników wilgotności oraz stosowanie odpowiednich nawozów, powoduje wieloletnią, dobrą kondycję roślin. Do rozpoczęcia uprawy hydroponicznej nie potrzeba gleby – wystarczy woda, światło i substancje odżywcze. Taka uprawa prowadzona w mieszkaniu ma tę zaletę, że zajmuje mało miejsca, jest niezależna od pór roku, a doglądanie roślin może być interesującym sposobem spędzania wolnego czasu.

Dowiedz się więcej o naszych projektach skrzyń do hydroponicznej uprawy roślin!