ZASTOSOWANIE OXYTREE

Od pnia po wierzchołek korony – każda część Oxytree może zostać wykorzystana.

Plantacje Oxytree to sposób na pozyskiwanie dobrej jakości drewna w bardzo krótkim czasie. Lekki i łatwy w obróbce surowiec znajduje zastosowanie w wielu branżach. Drewno z Oxytree doskonale nadaje się do prac stolarskich, malowania i lakierowania. Odpowiednio przygotowane dobrze izoluje i nie chłonie wilgoci. Stanowi świetny materiał do produkcji desek, płyt, boazerii, mebli itp. To właśnie z drewna tego gatunku drzewa powstają najlepsze i najdroższe deski surfingowe na świecie!

oxytree-drzewo-tlenowe-pien-korony
  • GAŁĘZIE stanowią ok. 30% drzewa, które możemy wykorzystać, np. jako materiał opałowy

  • LIŚCIE, dzięki którym Oxytree mogą wyprodukować nawet 10 razy więcej tlenu niż inne gatunki drzew liściastych. Zawierają dużo makro- i mikroelementów, dlatego sprawdzą się na paszę dla zwierząt i jako naturalna biomasa

  • KWIATY mają fioletowo-biały odcień, rozwijają się przed liśćmi i mają delikatny zapach. Kuszą nie tylko wyglądem – przyciągają pszczoły, które produkują z niego jasny, klarowny miód

  • PIEŃ stanowi 70% drewna Oxytree. Nadaje się do wykorzystania w przemyśle już w 3. roku, ale najlepszą jakość osiąga w 6. roku po posadzeniu

oxytree-liscie-drzew-tlenowych

Ogromne liście Oxytree, dzięki wysokiej zawartości białka i azotu, doskonale nadają się na paszę dla zwierząt i mogą zastąpić nawozy sztuczne w uprawach ekologicznych.

 

oxytree-kwiatki-drzew-szybko-rosnacych

Pszczoły uwielbiają delikatne, biało-fioletowe kwiaty Oxytree! Z 1 hektara kwitnących drzew można uzyskać ok. 700 kg miodu, który jest jasny i niezwykle aromatyczny.

 

Dobrej jakości drewno pozyskane po ścince Oxytree, sprawdza się w produkcji mebli i lekkich elementów budowlanych, a nawet drewnianych wykończeń, desek, belek, boazerii itd.

Oxytree jako drewno opałowe

Oxytree sprawdza się również jako materiał grzewczy. Z 1 drzewa można uzyskać przynajmniej 0,5 mdrewna opałowego. Do palenia nadają się również elementy niepodlegające sprzedaży, jak gałęzie i liście. Ciepło spalania Oxytree wynosi ponad 17 tys. kalorii i według wstępnych badań naukowców z Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, półtorej tony zrębek z Oxytree, może dać nam równowartość ciepła 1 tony węgla.

  • wysoka temperatura zapłonu (420-430 °C)
  • wartość opałowa: 4669,5 kcal/kg = 19,520 MJ/kg (przy zawartość wilgoci: 0%)
  • gęstość (w przypadku zielonego drzewa): 700-800 kg/m3
  • gęstość (w przypadku suchego drzewa): 300-310 kg/m3
oxytree-drewno-6-letnie