Wszyscy sadzą drzewa tlenowe!

Ponad 30 000 sadzonek drzew tlenowych trafiło już w tym sezonie do naszych klientów! Codziennie nasze centrum logistyczne opuszczają kolejne przesyłki i coraz więcej sadzonek trafia na plantacje i do Waszych ogrodów.

Nasi klienci często sadzą drzewa tlenowe ze względu na ekologię i niesamowite zdolności tej rośliny do pochłaniania ogromnych ilości CO2!

Drzewa tlenowe – naturalna oczyszczania powietrza

Prawie 300 drzew tlenowych posadziła na swoim terenie firma Emka S.A. zajmująca się utylizacją odpadów medycznych. Drzewa były sadzone w lini prostej i rozciągają się na długość niemal kilometra! Przeprowadzone kilka dni temu nasadzenia mają na celu redukować dwutlenek węgla powstający w wyniku pracy zakładu.

Coraz więcej firm decyduje się na podobne działania. Dlaczego? Sadzenie drzew tlenowych, to nie tylko zielony marketing, ale też realny wpływ na środowisko! Każde drzewo pochłania podczas wzrostu setki kilogramów CO2 rocznie. To aż 10 razy więcej, niż w przypadku innych drzew liściastych! 

Eko warsztaty z Oxytree!

Drzewa tlenowe nie są doceniane jedynie przez ekologiczne firmy. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odbyły się w tym tygodniu warsztaty dotyczące właśnie naszych drzew! 

Ich uczestnicy mogli nie tylko dowiedzieć się, czym jest drzewo tlenowe, ale każda grupa otrzymała też własną sadzonkę! Kilkanaście drzew tlenowych zostanie tam posadzonych na terenie szkół podstawowych i przedszkoli, których uczniowie wzięli udział w warsztatach. 

Jak widać, warto posadzić drzewo tlenowe! To wyjątkowa roślina, która może nie tylko ozdobić nasz ogród, ale też oczyszczać powietrze i pozytywnie wpływać na środowisko.

Nie jest jeszcze za późno, żeby posadzić drzewo tlenowe w tym sezonie. Kliknij tutaj, żeby zamówić sadzonkę!