Usuwanie pędów bocznych u rocznych Oxytree

Prawdziwa pielęgnacja Oxytree rozpoczyna się rok po nasadzeniu. Roślina nie jest już małą sadzonką, a młodym, dobrze rozwijającym drzewem, które w niedalekiej przyszłości stanie się źródłem cennego drewna.

oxytree-pielegnacja-usuwanie-pedow

Dobrej jakości, bezsękowe drewno zapewni nam prosty zabieg – usuwanie pędów bocznych. Wykonujemy je w momencie, kiedy rusza sezon wegetacyjny, drzewa budzą się z zimowego dnu, a i ostatnie wiosenne przymrozki nie stanowią już zagrożenia dla młodych Oxytree.
Na początku wybieramy jeden, najsilniejszy pęd, który będzie prowadzony jako pęd główny. Pozostałe pędy boczne usuwamy, zwracając uwagę, czy nie zdążyły zdrewnieć. Dzięki prawidłowemu usunięciu pędów bocznych uda nam się wyprowadzić proste, pnące się w górę drzewo.
Usuwanie pędów dotyczy nie tylko drzew uprawianych na plantacji w celu pozyskania drewna. W przypadku Oxytree traktowanych jako drzewo ozdobne, możemy usuwać pędy boczne, aby otrzymać proste drzewo z imponującą koroną. Pozostawiając je, uzyskamy krzewiącą się na objętość roślinę, która równie wspaniale ozdobi naszą działkę lub ogród.

Kiedy usuwamy pędy?

  • w sezonie wegetacyjnym, po ustąpieniu wiosennych przymrozków

Jakie pędy usunąć?

  • takie, które nie zdążyły zdrewnieć
  • te, których długość to 10-20 cm

Jak usuwać pędy boczne?

  • wystarczy je delikatnie chwycić i oderwać

W przypadku pytań dotyczących usuwania pędów bocznych,
zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą: 71 726 00 16.