Dwa sposoby prowadzenia Oxytree w ogrodzie

Obiecująca inwestycja, jaką jest plantacja drzew szybko rosnących to nie jedyny powód, dla którego Polacy wybierają Oxytree. Krzyżówka Paulowni, nazywana także „drzewem tlenowym” chętnie sadzona jest również przez miłośników zieleni, którzy marzą o wysokim drzewie w krótkim czasie. Dzięki Oxytree mogą liczyć na nawet 3-metrowe drzewo w zaledwie rok od posadzenia!

lisc-oxytree

Oxytree posadzone w ogrodzie lub na przydomowej działce będzie wyjątkową ozdobą cieszącą oko domowników i przechodniów. Imponujące, rozłożyste liście zachwycają swoją wielkością – ich średnica to nawet pół metra! Dzięki nim Oxytree zapewni przyjemny cień swoim właścicielom, a także osłoni teren. Ogromne liście Oxytree pełnią jeszcze jedną, ważną funkcję – za sprawą swojej powierzchni produkują nawet 10 razy więcej tlenu.

To od właścicieli drzewa zależy, jak będzie wyglądać ich Oxytree – można je bowiem prowadzić na dwa sposoby. Sekret tkwi w prostym zabiegu, jakim jest usuwanie bądź pozostawianie pędów bocznych.

Tym, którzy liczą na wysokie, proste drzewo zalecamy usuwanie pędów bocznych. Dzięki temu zabiegowi Oxytree będzie kierowało energię w jeden, główny pęd i przyrastało na wysokość. Wybierając taki sposób prowadzenia Oxytree, otrzymamy wysokie drzewo o imponującej koronie w krótkim czasie.

pedy-boczne-oxytree-pielegnacja
oxytree-drzewo-ogrod-rozlozyste

Drzewo krzewiące się, rozrastające i przyrastające na objętość uzyskamy pozostawiając pędy boczne. Oxytree prowadzone w ten sposób bardzo dobrze się formuje, dlatego doskonale sprawdzi się w ogrodach typu angielskiego. Nieregularne, rozłożyste i bardzo długie gałęzie można przycinać w zależności od idei aranżacyjnych.

Który sposób prowadzenia Oxytree wykorzystacie w swoim ogrodzie? Wysokie i smukłe drzewo o imponującej koronie i prostym pniu czy naturalnie rozrastająca się roślina o długich gałęziach i bogatym listowiu? Niezależnie od wyboru Oxytree to wyjątkowo żywotne drzewo, które sprawdzi się w każdym ogrodzie i przestrzeni wokół domu.

Ania
oxytree-kwitnace
serce-oxytree