Sezon 2017 dobiegł końca!

Za nami kolejny sezon, w którym polskie plantacje powiększyły się o setki tysięcy sadzonek Oxytree. Przejdźmy wspólnie przez najważniejsze momenty minionego już sezonu, aby go podsumować i z nową energią rozpocząć nowy!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Sezon 2017 był dla nas niezwykle pracowity. Rozpoczął się od budowy Centrum Logistycznego, które znajduje się na terenie Stoszyc nieopodal Wrocławia. To właśnie tutaj przechowywane były sadzonki Oxytree zanim trafiły do swoich nowych właścicieli. Specjalne tunele foliowe, zdolne pomieścić ok. 40 tys. sadzonek, na zmianę pustoszały i zapełniały się roślinami wraz z kolejnymi dostawami. Pierwsza dostawa miała miejsce pod koniec kwietnia, czyli chwilę przed rozpoczęciem nasadzeń. Jesteście ciekawi jak wyglądał odbiór sadzonek?

Obejrzyjcie nagranie z pierwszej dostawy!

Oprócz Centrum Logistycznego na terenie Stoszyc powstała Pokazowa Plantacja Oxytree, na której wspólnie posadziliśmy drzewa w ramach Pikniku Rodzinnego. W trakcie wydarzenia można było nie tylko „zaadoptować”, nazwać i posadzić swoje własne drzewo, ale i dowiedzieć się wszystkiego na temat uprawy Oxytree. Nasi specjaliści pokazali jak przygotować grunt, założyć system nawadniający na plantacji, sadzić i pielęgnować szybko rosnące drzewo. Jednym słowem – sezon sadzenia w tym roku otworzyliśmy wspólnie!

dni-otwarte

Oxytree, które zostały posadzone na Pokazowej Plantacji w Stoszycach, można odwiedzać w ramach Dni Otwartych.

Nasi eksperci zapraszają zarówno tych, którzy chcieliby złożyć wizytę “adoptowanym” drzewom, jak i wszystkich zainteresowanych uprawą Oxytree. To dobra okazja, aby zobaczyć plantację oraz zaczerpnąć informacji na temat Oxytree u naszego Specjalisty ds. Upraw. Podczas spotkań odbywają się również szkolenia agrotechniczne, podczas których można dowiedzieć się, jak sadzić, nawadniać, nawozić i przycinać drzewka.

O terminach Dni Otwartych informujemy na bieżąco za pośrednictwem naszej strony.

oxytree-sadzenie-drzewa-tlenowe-szybko-rosnace
oxytree-sadzenie-drzewa-tlenowe-szybko-rosnace
oxytree-sadzenie-drzewa-tlenowe-szybko-rosnace

Posadzone w tym roku Oxytree nie miały lekko – lipcowe nawałnice, obfity deszcz i mocny wiatr dały się we znaki. Na szczęście posadzone w terminie Oxytree zaczęły już rozwijać swój system korzeniowy i umocnić się na tyle, aby przetrwać te niekorzystne warunki atmosferyczne.

Mieliśmy okazję przekonać się o tym nie tylko na przykładzie własnej plantacji – jak co sezon odwiedziliśmy mnóstwo miejsc, w których rosną tegoroczne Oxytree. Chociaż najwięcej plantacji znajduje się obecnie w województwie mazowieckim, Oxytree można spotkać w całej Polsce.

Dzięki wizytom na plantacjach na terenie całego kraju wiemy, że drzewa rozwijają się prawidłowo i przygotowują się powoli na chłodniejsze miesiące.

Oprócz założonych w tym roku plantacji mieliśmy okazję odwiedzić również te, które powstały w zeszłym roku. Oxytree posadzone w 2016 roku przycięte zostały wiosną 2017 roku, zgodnie z zaleceniami naszego eksperta. Cięte na 5 cm nad poziomem gruntu drzewa dosłownie “wystrzeliły” w górę i w zaledwie 2 miesiące od zabiegu osiągnęły średnio 150 cm wysokości! Efektami wiosennej przycinki dzieliliśmy się z Wami na bieżąco. Jeśli jeszcze nie widzieliście nagrania z rocznych plantacji, macie okazję zrobić to teraz!

Zobaczcie przycięte w maju Oxytree w Śliwakowie!

Zakończyliśmy sezon dostaw, ale nie sprzedaż

– szybko rosnące drzewa Oxytree możecie kupować cały rok.