Pierwsze Dni Otwarte za nami!

Za nami pierwsze w tym roku Dni Otwarte. Dziękujemy za odwiedziny! Zanotowaliśmy gości z Torunia, Łodzi, a nawet z Zamościa. 11-ego lipca nasza pokazowa plantacja w Stoszycach na jeden dzień zamieniła się w park tlenowy dla wszystkich chętnych odwiedzających.

Państwa zainteresowanie zakładaniem plantacji Oxytree przerosło nasze oczekiwania. Bardzo się cieszymy, bo to oznacza, że przyszły rok będzie dla nas bardzo pracowity.

Spacer po plantacji i zobaczenie na żywo drzew tlenowych, to tylko jeden z powodów, dla których warto było wziąć udział w Dniach Otwartych. Takie spotkania to zawsze doskonała okazja na zadawanie pytań dotyczących rynku drewna oraz by dowiedzieć się co robić, aby po 6 latach uprawy Oxytree pozyskać najlepszej jakości surowiec. Drzewa, które rosną na naszej pokazowej plantacji znajdują się w różnych fazach wzrostu. Podczas odwiedzin można było obejrzeć małe sadzonki, roczne Oxytree po cięciu pielęgnacyjnym, jak i duże, 8-metrowe drzewa.

Nasz Specjalista ds. uprawy Oxytree, mgr inż. Kamil Jakubowski rozmawiał z Państwem o:

  • pielęgnacji Oxytree w pierwszym roku po posadzeniu,
  • zabiegach, jakie rekomendujemy do stosowania na plantacji,
  • metodach nawożenia, fertygacji i nawadniania,
  • obrywaniu pędów bocznych (i dlaczego to robimy).

Teraz właśnie nadchodzi najlepszy czas, by rozpocząć planowanie upraw w 2021 roku. Jeśli zastanawiają się Państwo nad tym, czy w przyszłym roku założyć plantację Oxytree na swojej ziemi, to najlepiej skontaktujcie się z nami i już teraz wpiszcie w kalendarz nasze kolejne, sierpniowe Dni Otwarte.

Chętnie pomożemy w założeniu plantacji i w późniejszej pielęgnacji drzew. Można liczyć na wsparcie techniczne z naszej strony, zajmujemy się także planami dotyczącymi nawożenia czy nawadniania. Jeśli z jakiejś przyczyny nie mogą Państwo przyjechać do Stoszyc, by obejrzeć plantację pokazową to również zachęcamy do kontaktu – zawsze możemy umówić się na zwiedzanie plantacji położonej bliżej Państwa miejsca zamieszkania. Nasi Przedstawiciele Regionalni działają w różnych rejonach Polski, ale plantacje zazwyczaj się prywatne, dlatego konieczne jest wcześniejsze umówienie terminu wizyty.

Dni Otwarte na naszej plantacji to także był świetny moment na zakup sadzonek Oxytree. Przygotowaliśmy rośliny w trzech rozmiarach: małe sadzonki, średnie w doniczkach 1,5 litrowych oraz największe, w 15 litrowych donicach. Prawie wszystkie znalazły nowych właścicieli i już zapuszczają korzenie w swoich nowych domach. Podczas sierpniowych Dni Otwartych nie będzie już niestety możliwości zakupu sadzonek, ponieważ termin sadzenia Oxytree w Polsce trwa tylko do końca lipca.

Dzień zakończył się rodzinnym grillem i rozmowami o tym, jak drzewa tlenowe Oxytree rosną w Polsce. Największym zainteresowaniem cieszył się temat pierwszej ścinki drzew, która odbędzie się za ok. dwa lata oraz możliwościami zarobku z założenia własnej plantacji.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie w sierpniu!

Jeśli jeszcze ktoś z Państwa marzy, by w tym roku posadzić swoje osobiste drzewko tlenowe w ogrodzie, to zapraszamy na zakupy.

Za tydzień zamykamy sezon!