Zapraszamy na Dni Otwarte w sezonie 2021

Jesteśmy w środku sezonu 2021 – zorganizowaliśmy już trzy spotkania na naszej plantacji, a przed nami kolejne, sierpniowe Dni Otwarte w Stoszycach pod Wrocławiem. Jak co miesiąc, zapraszamy wszystkich rolników i właścicieli gruntów, którzy są zainteresowani tematem zakładania plantacji, a także ogrodników, chcących dowiedzieć się więcej o uprawie i pielęgnacji Oxytree we własnym ogródku. W sprzedaży niestety nie będzie już sadzonek, ponieważ termin, gdy Oxytree można sadzić do gruntu w Polsce, skończył się wraz z końcem lipca.

Podczas trwania Dnia Otwartego będzie można zapytać o wszystkie szczegóły dotyczące prowadzenia drzew tlenowych w uprawie w gruncie, a także w donicach, z corocznym planem cięcia technicznego. Będzie można porozmawiać o plantacjach, a także rozpocząć już z naszymi handlowcami etap negocjacji cen sadzonek na sezon 2022. Odwiedzających, jak zwykle zapraszamy też na kawę i słodki poczęstunek.

Na plantacji będą obecni nasi specjaliści ds. uprawy Oxytree w Polsce, i będzie można z nimi porozmawiać o:

  • pielęgnacji Oxytree w pierwszym roku po posadzeniu,
  • zabiegach, jakie stosujemy na plantacji w zależności od pory roku,
  • metodach nawożenia i fertygacji,
  • obrywaniu pędów bocznych (i dlaczego warto to robić).

Natomiast Ci, których interesuje biznes na drewnie, będą mogli dowiedzieć się więcej na temat:

  • korzyściach płynących z założenia własnej plantacji Oxytree,
  • sposobach prowadzenia drzew, aby uzyskać jak najwięcej drewna I klasy po ścince,
  • zyskach i kosztach płynących z plantacji drzew tlenowych,
  • modelach biznesowych i współpracy z naszą firmą.

Oxytree, które rosną na naszej pokazowej plantacji znajdują się w różnych fazach wzrostu. Podczas odwiedzin na Dniach otwartych będzie możliwość zobaczenia jak wyglądają małe sadzonki, roczne Oxytree po cięciu pielęgnacyjnym, jak i duże, 8-metrowe drzewa.

Spacer po plantacji i zobaczenie na żywo drzew tlenowych, to tylko jeden z powodów, dla których warto wziąć udział w Dniach Otwartych. To doskonała okazja, by zadać pytania dotyczące prowadzenia plantacji, a także by dowiedzieć się, jak sadzić i pielęgnować Oxytree, aby pozyskać najlepszej jakości drewno. Choć wegetacja w tym roku przesunięta jest o około 2 tygodnie, nasza plantacja jest już w tym momencie cała zielona – będzie można zaobserwować wielkość liści Oxytree w zależności od wieku drzewa. Na plantacji mamy także rośliny prowadzone w formie krzewów, a jedna część plantacji przeznaczona została pod nieformowany żywopłot utworzony w całości z naszych drzew tlenowych Oxytree.

Zapraszamy w sobotę 14 sierpnia w godzinach 10:00-15:00