Zapraszamy na Dni Otwarte w sezonie 2021

Nadchodzi sezon, kiedy będziemy organizować cykliczne Dni Otwarte na naszej plantacji Oxytree w Stoszycach pod Wrocławiem. Zapraszamy wszystkich rolników i właścicieli gruntów, którzy są zainteresowani tematem zakładania plantacji, a także ogrodników, chcących mieć swoje prywatne drzewko tlenowe we własnym ogródku. Przygotowaliśmy kilkanaście okazów rocznych Oxytree w dużych donicach – i Dni Otwarte to jedyna taka okazja, by nabyć tak duże Oxytree, gdyż wysyłka gigantów jest praktycznie niemożliwa. W sprzedaży są też klasyczne 30-centrymetrowe sadzonki, tak więc zapraszamy również tych, którzy chcą mieć drzewko od ręki, bez czekania na wysyłkę.

Rzadko sprzedajemy tak duże okazy Oxytree, jak na zdjęciu obok. Jest to więc wyjątkowa okazja, by nabyć roczne, już przycięte Oxytree w donicy – idealne do nasadzenia w ogrodzie bądź postawienia na tarasie. Podczas trwania Dnia Otwartego będzie można zapytać o wszystkie szczegóły dotyczące prowadzenia drzew tlenowych w uprawie w gruncie, a także w donicach, z corocznym planem cięcia technicznego. Będzie można kupić zarówno małe, jak i duże sadzonki Oxytree. Płatność będzie możliwa gotówką i kartą. Odwiedzających zapraszamy na kawę i słodki poczęstunek.

Na plantacji będą obecni nasi specjaliści ds. uprawy Oxytree w Polsce, i będzie można z nimi porozmawiać o:

  • pielęgnacji Oxytree w pierwszym roku po posadzeniu,
  • zabiegach, jakie stosujemy na plantacji w zależności od pory roku,
  • metodach nawożenia i fertygacji,
  • obrywaniu pędów bocznych (i dlaczego warto to robić).

Natomiast Ci, których interesuje biznes na drewnie, będą mogli dowiedzieć się więcej na temat:

  • korzyściach płynących z założenia własnej plantacji Oxytree,
  • sposobach prowadzenia drzew, aby uzyskać jak najwięcej drewna I klasy po ścince,
  • zyskach i kosztach płynących z plantacji drzew tlenowych,
  • modelach biznesowych i współpracy z naszą firmą.

Oxytree, które rosną na naszej pokazowej plantacji znajdują się w różnych fazach wzrostu. Podczas odwiedzin na Dniach otwartych będzie możliwość zobaczenia jak wyglądają małe sadzonki, roczne Oxytree po cięciu pielęgnacyjnym, jak i duże, 8-metrowe drzewa. W sprzedaży będziemy też mieć wyjątkowo ponad 1-metrowe okazy doniczkowe. To gratka dla tych, którzy chcą mieć “duże drzewo” od ręki w ogrodzie bądź na tarasie, czy balkonie.

Spacer po plantacji i zobaczenie na żywo drzew tlenowych, to tylko jeden z powodów, dla których warto wziąć udział w Dniach otwartych. Spotkanie to doskonała okazja, by zadać pytania dotyczące prowadzenia plantacji, a także by dowiedzieć się jak sadzić i pielęgnować Oxytree, aby pozyskać najlepszej jakości drewno. Choć wegetacja w tym roku przesunięta jest o około 2 tygodnie, nasza plantacja zazielenia się – będzie można zaobserwować rozwijające się liście oraz pędy odbijające u podstawy po cięciu technicznym, jakie wykonaliśmy w tym roku w kwietniu.

Zapraszamy w sobotę 17 lipca w godzinach 10:00-15:00