Oxytree w ogrodzie

O tym, że Oxytree to wyjątkowa roślinie nie trzeba nikogo przekonywać. Tym bardziej ogrodników i miłośników zieleni, którzy pokochali je za zjawiskowe, fioletowo-białe kwiaty, imponujące liście i dobroczynny wpływ na jakość powietrza.

oxytree-kwiaty

Wybór roślin do ogrodu to wyjątkowo ważna kwestia. Kwiaty, krzewy i drzewa powinny odpowiednio komponować się w przestrzeń wokół domu, a jednocześnie dać się łatwo aranżować. Bujny angielski czy minimalistyczny japoński – niezależnie od typu ogrodu, warto zadbać o to, aby rośliny w nim rosnące spełniały nasze oczekiwania.

Najważniejszą funkcją roślin ogrodowych jest oczywiście estetyka. Rośliny powinny przede wszystkim zdobić, cieszyć oko nie tylko gospodarza, ale i odwiedzających go gości.

Co, jeśli jesteśmy bardziej wymagającymi miłośnikami ogrodu? Chcemy mieć nie tylko piękną ozdobę, ale i pożyteczną roślinę, która nie tylko pięknie wygląda, ale ma szeroki wachlarz innych zastosowań?

Przyjemne z pożytecznym łączy Oxytree – szybko rosnące drzewo tlenowe, które oprócz tego, że wspaniale zdobi, pełni też niebagatelną rolę w ochronie środowiska. Oxytree, dzięki swoim wyjątkowym cechom produkuje nawet 10 razy tlenu więcej niż rodzime drzewa liściaste. Pochłania jednocześnie ogromne ilości dwutlenku węgla – jak wskazują badania, dąb, buk, czy akacja absorbuje zaledwie 7-11 ton CO2 rocznie. Oxytree wydaje się być bezkonkurencyjne pochłaniając aż 111 ton dwutlenku węgla rocznie.

Jedno drzewo posadzone obok domu lub w ogrodzie robi więc tyle dobrego, ile mały las innych drzew liściastych.

Zaprojektowanie ogrodu złożonego z samych kwiatów to bułka z masłem, w przypadku drzew ozdobnych jest już odrobinę trudniej. Aby mieć w nim wysokie drzewo, gwarantujące przyjemny cień i osłaniające nieco nasze domostwo przed ciekawskim spojrzeniem sąsiadów musimy trochę poczekać. Jednak nie w przypadku Oxytree – bardzo szybki wzrost to druga, najważniejsza cecha tej wyjątkowej rośliny. 2-3 metry rocznie to średni przyrost, który pozwoli nam uzyskać nawet 16-metrowe drzewo w ciągu zaledwie 6 lat.

oxytree-kwitnace

Cudowne drzewo zdobyło popularność w Azji, gdzie sadzone jest w pobliżu domu jako symbol dobrobytu i pomyślności. W Polsce i w Europie nazywane jest “drzewkiem szczęścia” i to nie tylko ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Oxytree cechuje niezwykła odporność na trudne warunki klimatyczne, zmienne temperatury, silne podmuchy wiatru. Przy całej swojej finezji Oxytree jest bardzo wytrzymałe i polecane tym, którzy nie mają czasu zajmować się nim często. Łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji wymaga niewiele, aby zdobić nasz ogród przez długie lata.

oxytree-ogrod-etapy-wzrostu