Oxytree w donicy

Oxytree pasuje do każdej wielkości ogrodu, gdyż może być zarówno w formie wysokiego drzewa jak i rozłożystego krzewu. I mamy też dobrą wiadomość dla posiadaczy balkonów i tarasów – Oxytree mogą rosnąć w donicach. Duża przestrzeń pozwala roślinie na bujne rozkrzewienie, najlepsze przyrosty osiąga więc w gruncie, niemniej uprawa w donicy jest możliwa i wiele osób decyduje się właśnie na tę formę Oxytree. O czym trzeba pamiętać sadząc drzewo tlenowe do donicy? Jak pielęgnować? Jakie i czy w ogóle, nawozy stosować? Na te i inne pytania, odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Jak wygląda uprawa w donicy?

W przypadku uprawy balkonowo-tarasowej należy wybrać donicę o pojemności co najmniej 15 litrów oraz pamiętać, by na zimę przenieść roślinę (razem z donicą) do chłodnego, jasnego pomieszczenia. Oxytree zimą nadal podlewamy – rozsądnie i nie dużo, ponieważ nie chcemy dopuścić do całkowitego przesuszenia bryły korzeniowej. Wiosną, najlepiej po 15. maja, Oxytree można z powrotem umieścić na honorowym miejscu na zewnątrz budynku. O czym trzeba wiedzieć? Uprawa doniczkowa wiąże się z corocznym przycięciem Oxytree 5 cm nad powierzchnią ziemi. Tak przycięte Oxytree będzie rokrocznie osiągać imponujące rozmiary (jednak proporcjonalnie do wielkości doniczki). Jeśli chodzi o nawożenie to Oxytree rosnące w donicach preferują nawozy NPK rozpuszczalne w wodzie. Nawozy są dostępne w sklepach chemicznych i ogrodniczych. W naszym sklepie również znajdziesz naturalny i próchniczy preparat Astvit, który dobrze sprawdza się w uprawie doniczkowej i można go rozpuszczać w wodzie. Tak przygotowanym roztworem podlewamy rośliny kilka razy w okresie wegetacji. Drzewo wyjątkowo dobrze toleruje cięcie, dlatego nawet w donicy, może być prowadzone na dwa sposoby: jako krzewiąca się roślina lub proste drzewo o rozłożystej koronie. Oxytree samo w sobie jest nie tylko piękną rośliną ozdobną, ale też osobistym filtrem powietrza dla wszystkich domowników. Oxytree jest gatunkiem chętnie sadzonym przez ogrodników na całym świecie, gdyż w niedługim czasie zachwyca wielkością i wyjątkowym wyglądem.

Doniczkowy Gigant Tlenowy

Oxytree to nie tylko ogrodowy parasol z liści, chroniący przed słońcem, lecz także fantastyczny filtr wszystkich zanieczyszczeń. Dzięki swojej wyjątkowej zdolności, jakim jest proces fotosyntezy typu C4 rośnie szybciej, a “efektem ubocznym” tego ponad przeciętnego tempa wzrostu, jest wyjątkowa zdolność wytwarzania ogromnych ilości tlenu. Posadzenie jednego drzewa tlenowego może zrobić dla środowiska tyle samo dobrego, co założenie małego lasku rodzimych gatunków drzew.

Wdech, wydech

A teraz usiądź wygodnie w hamaku, na leżaku lub ławce, na swoim balkonie. Weź do ręki szklankę lemoniady i odetchnij – zmruż oczy i zobacz, jak światło słoneczne przenika przez zielone liście Oxytree, zrelaksuj wszystkie swoje zmysły i odpocznij. Wsłuchaj się w szum liści. Drzewa w naszym otoczeniu odgrywają ważne role biologiczne i kompozycyjne. Oxytree może stać się źródłem bioróżnorodności oraz siedliskiem dla owadów. Jest to gatunek mało wymagający, który szybko odwdzięcza się swoim pięknem. Obecność Oxytree wśród innych roślin na Twoim balkonie czy też tarasie, znacząco poprawi jakość powietrza, a latem obniży temperaturę.

Wciąż jeszcze możesz zamówić i posadzić swoją osobistą sadzonkę Oxytree w donicy. Sezon 2021 trwa i skończy się dopiero wraz z końcem lipca. Wtedy też rozpoczniemy zbieranie zamówień na kolejny rok, ale o tym poinformujemy już w osobnym artykule. Tymczasem, jeśli chcesz zobaczyć, jak Oxytree rośnie w ogrodzie, kliknij zielony przycisk, który przekieruje Cię do ogrodowych galerii naszych Klientów.