4-metrowe drzewo Oxytree w Twoim ogrodzie!

Drzewa tlenowe w Polsce sadzimy do gruntu w okresie od drugiej połowy maja do końca lipca. Jest to optymalny termin, aby roślina zdążyła się ukorzenić, a następnie zdrewnieć przed nadejściem zimy. Przypominamy, że wciąż można zamawiać Oxytree do ogrodu, więc jeśli marzysz o zielonym parasolu ogromnych liści, produkujących 10-krotnie większą ilość tlenu w porównaniu z innymi gatunkami drzew liściastych, nie czekaj, kliknij w przycisk poniżej i ciesz się kilkumetrowym drzewem w swoim ogrodzie jeszcze w tym sezonie!

Oxytree w Twoim ogrodzie to:

  • Prywatna fabryka tlenu! Jedno Oxytree jest jak mini lasek innych gatunków drzew liściastych

  • Rozłożysty parasol zielonych liści, (których średnica dochodzi do 50 cm!), dający cień i chłodzący otoczenie

  • Liście są pokryte włoskami, dzięki czemu zatrzymują na swojej powierzchni zanieczyszczenia i pyły. Ponadto chronią przed hałasem!

  • Soczysta zieleń, światło przenikające przez liście - kojące dla oczu uzupełnienie miejsca relaksu

  • Oryginalny soliter, bądź dopełnienie kompozycji roślinnej

  • Wiele możliwości! Posadź w gruncie lub w doniczce - Oxytree może w takiej formie stać na balkonie lub tarasie (trzeba tylko pamiętać o corocznym cięciu)

  • Bioróżnorodność - kwiaty przyciągają pszczoły, a liście stanowią schronienie dla owadów i ptaków

Jak prowadzić Oxytree w ogrodzie?

Wygląd drzewa Oxytree w ogrodzie zależy od jego właściciela – można je prowadzić na dwa sposoby. Tym, którzy chcą mieć na swoim podwórku wysokie, proste drzewo zalecamy usuwanie pędów bocznych. Pozbawione pędów bocznych drzewo, będzie kierowało energię w jeden, główny pęd i przyrastało na wysokość. Wybierając ten sposób prowadzenia Oxytree, w krótkim czasie otrzymamy wysokie drzewo o imponującej koronie. Natomiast Oxytree jako krzewiące się, rozrastające i przyrastające na objętość uzyskamy pozostawiając pędy boczne, pozwalając tym samym na wzrost rośliny w sposób swobodny. Drzewo prowadzone w ten sposób dobrze się formuje i reaguje na cięcie, dlatego doskonale sprawdzi się w ogrodach angielskich lub nowoczesnych. Gałęzie można przycinać w zależności od idei aranżacyjnych.

Rozpoczęliśmy dostawy drzew tlenowych Oxytree w sezonie 2021! Wciąż możesz zamówić Oxytree do swojego ogrodu.

Kliknij w link i przeczytaj o tym, w jaki sposób wysyłamy nasze rośliny: