Odwiedziny na plantacji pana Marka i wspólna przycinka Oxytree

Pierwsze wiosenne cięcie Oxytree to niezwykle istotny zabieg. Stymuluje je do szybszego wzrostu, wzmacnia system korzeniowy i pozwala nam wybrać najsilniejszy pęd, w z którego wyrośnie potężne drzewo. Mieliśmy okazję wykonać cięcie u jednego z naszych plantatorów.

Pan Marek, mieszkaniec Zblichy Starej, niewielkiej miejscowości na terenie północno-wschodniej Polski jest właścicielem plantacji Oxytree. Uprawą szybko rosnących drzew tlenowych zainteresował się rok temu – postanowił wykorzystać nieużytki nieopodal swojego domostwa, aby sprawdzić, jak Oxytree poradzi sobie na tego typu ziemiach.

Dziś jest właścicielem 1-hektarowej plantacji Oxytree. Co więcej, jako pierwszy rozpoczął uprawę tego typu drzew w swoim regionie. Mieliśmy przyjemność gościć na plantacji pana Marka w momencie pierwszego cięcia rocznych Oxytree.

Przycinka drzew jest zabiegiem niezwykle ważnym, ponieważ stymuluje drzewa do szybszego wzrostu i wzmacnia ich system korzeniowy. Ponadto zwiększa szanse na lepsze przyrosty drzewa na objętość, co jest szczególnie ważne dla plantatorów uprawiających Oxytree z myślą o sprzedaży drewna.

Dzięki uprzejmości Pana Marka nagraliśmy video, w którym nie tylko pokazujemy piękną, roczną plantację Oxytree w północno-wschodniej części naszego kraju, ale również sposób, w jaki prawidłowo należy przycinać Oxytree.