Myślisz o założeniu plantacji? Przyjedź i zobacz, jak zacząć!

Podczas wizyty na plantacji można dowiedzieć się, jak założyć i prowadzić uprawę szybko rosnących drzew, a także – ile można na nich zarobić. Przedstawiciele Oxytree zapraszają do oglądania plantacji w całej Polsce – upraw jest już ponad 200!

oxytree-firmowa-plantacja-katy-wroclawskie

Wygląda na to, że Oxytree na stałe wpisało się w krajobraz naszego kraju. Plantacje szybko rosnących drzew można spotkać w każdym województwie, w tym na Dolnym Śląsku, gdzie powstała firmowa plantacja Oxytree. Uprawa należąca do dystrybutora sadzonek położona jest w okolicach Kątów Wrocławskich. Rośnie tu ok. 1000 sadzonek, rozmieszczonych na powierzchni 2 hektarów.

oxytree-sadzenie-nawadnianie-pielegnacja-plantacja

O firmowej plantacji Oxytree

Drzewa na firmową plantację trafiły w 2017 roku. Dokładnie rok po nasadzeniach, w maju 2018 roku, zostały ścięte. Zabieg wzmacnia system korzeniowy drzew oraz pobudza je do jeszcze szybszego wzrostu.

Od momentu ścięcia, w ciągu zaledwie 2 miesięcy, Oxytree osiągnęły ok. 1,5 m wysokości. Ponieważ firmowa plantacja jest poniekąd uprawą doświadczalną, nie wszystkie egzemplarze drzew poddano ścince. Pozostawione Oxytree mają dziś ponad 3 metry.

Dni otwarte i szkolenia na plantacji

Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o. organizuje na plantacji dni otwarte, które odbywają się cyklicznie. Spotkania połączone są ze szkoleniem agrotechnicznym, prowadzonym przez specjalistów ds. uprawy Oxytree.

oxytree-plantacja-firmowa-dzien-otwarty

W trakcie dni otwartych na własne oczy można zobaczyć, jak uprawiać Oxytree na plantacji, dowiedzieć się więcej na temat przygotowania terenu, warunków glebowych, nawodnienia, nawożenia i innych działań, niezbędnych do prawidłowego rozwoju drzew.

Jakie warunki należy zapewnić Oxytree, aby rozwijało się prawidłowo?

🌱 niezalewowy, niepodmokły teren

🌱 luźna i przepuszczalna gleba

🌱 wody gruntowe poniżej 2 m

🌱 głazy i skały macierzyste poniżej 6 m

🌱 dobre nawodnienie, które zapewni np. system kroplujący

Firmową plantację Oxytree można odwiedzać w trakcie dni otwartych, ale nie tylko – na wizytę można umówić się również indywidualnie.

Aby zobaczyć Oxytree na żywo nie trzeba jechać do Wrocławia. Przedstawiciele Oxytree w całej Polsce zapraszają na najbliższe, dla swoich klientów, plantacje.

Zadzwoń do nas: (71) 726 00 16