Kolejna konferencja poświęcona Oxytree już w kwietniu!

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na konferencję naukową “Oxytree – jedno drzewo, wiele korzyści”, która odbędzie się 12 kwietnia 2018 roku w siedzibie Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT przy ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu.

Spotkanie będzie wyjątkową okazją dla tych, którzy interesują się Oxytree zarówno od strony naukowej, jak i biznesowej – podczas konferencji przedstawione zostaną dotychczasowe badania poświęcone szybko rosnącym drzewom, jak i plantacje powstałe w latach 2016-2017.

Konferencja stanowi kontynuację I Warsztatów Naukowych Oxytree, zorganizowanych przez wrocławskie Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa, wrocławski oddział Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa oraz firmę Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o. 22 marca 2017 roku. W tym roku do współorganizatorów dołączy również Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

oxytree-konferencja-naukowa-wroclaw

Podczas ubiegłorocznych warsztatów mieliśmy okazję poznać wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, wrocławskiego oddziału Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, jak również posłuchać wykładu przedstawicielki Dolnośląskiego Ośrodka Badawczego ITP na temat szybo rosnących drzew.

W trakcie prelekcji, podzielonych na 2 sesje merytoryczne i panele dyskusyjne, przyjrzymy się kondycji szybko rosnących drzew na terenie Polski. Poznamy wyniki badań przedstawicieli największych jednostek naukowych w Polsce, którzy na podstawie poletek doświadczalnych przeanalizowali m.in. dynamikę wzrostu, cechy biometryczne, skład mikro- i makroelementów liści oraz wartość opałową Oxytree. Najnowszymi wynikami badań podzielą się z nami m.in. naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. Oprócz tego, uczestnicy konferencji będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat roli, jaką Oxytree odgrywa w przestrzeni miejskiej.

Rejestracja uczestników trwa do 10 kwietnia 2018 r., do godz. 14:00.

Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.