Jak i czym nawozić Oxytree?

Oxytree najlepiej rośnie na glebach lekkich, przepuszczalnych. Jeśli sadzimy to szybko rosnące drzewo w celu pozyskania wysokiej jakości drewna, powinniśmy zadbać o dostarczenie mu jak największej ilości składników odżywczych. Prawidłowo odżywione drzewo odwdzięczy się nam szybkim wzrostem i będzie się prawidłowo rozwijać.

oxytree-sadzenie

Ile składników odżywczych potrzebuje Oxytree?

Przed założeniem plantacji należy wykonać badanie gleby, na której mają rosnąć nasze drzewa. Pozwoli nam to ustalić ile składników odżywczych potrzebować będą Oxytree. Dostarczanie składników odżywczych powinno odbywać się tuż przed rozpoczęciem sadzenia, jak również w jego trakcie. Zabieg nawożenia Oxytree szczególnie ważny jest w pierwszym roku prowadzenia uprawy, kiedy drzewo rozwija swój system korzeniowy i przygotowuje się do nadejścia zimy.

oxytree-sadzenie-drzewa

Jakich nawozów  użyć?

Podstawowymi składnikami, niezbędnymi do prawidłowego rozwoju Oxytree są makro- i mikropierwiastki, azot, fosfor, potas, magnez i siarka. Na plantacjach stosujemy nawozy azotowe w postaci saletry amonowej oraz nawozy wieloskładnikowe NPK, np. polifoskę. Należy pamiętać, że stosowanie nawozów wysokoazotowych powinno odbywać się do końca czerwca – pobudzone do wzrostu rośliny przyjmujące tego typu nawozy po wskazanym terminie mogą nie zdążyć odpowiednio przygotować się do zimy. W sierpniu i we wrześniu stosujemy mineralne nawozy wieloskładnikowe zasobne w fosfor i potas o zmniejszonej zawartości azotu.

oxytree-wzrost

Co zrobić, aby drzewa rosły jeszcze szybciej?

Aby jeszcze lepiej wpłynąć na prawidłowy rozwój drzewa i pomóc mu w jeszcze szybszym wzroście, warto zastosować naturalne preparaty wspomagające. GeoAgit, nawóz bakteryjny, który zawiera naturalne składniki, opracowany został na podstawie wybranych bakterii glebowych. Preparat ułatwia roślinom wchłanianie składników odżywczych oraz podnosi jakość gleby. Stosowanie go przyspiesza wzrost roślin, jak również poprawia ich odporność. Uzupełnianie składników odżywczych i wspieranie roślin w trakcie upałów zapewnia AlgaSanBa – mikrobiologiczny preparat zawierający różne rodzaje alg i pożytecznych bakterii. Odżywka dobrze sprawdza się z nowoczesnymi metodami uprawy, w połączeniu z chelatem aminokwasowym zwiększa swoją wydajność. Oba preparaty biologiczne rekomendujemy zgodnie z ideą świadomości ekologicznej – są bezpieczne, ponieważ ich skład jest w 100% naturalny.