Ile można zarobić na 1 ha drzew Oxytree?

Odpowiadamy na jedno z najczęściej zadawanych pytań na przykładzie 1 ha plantacji drzew Oxytree.

Nasza firma, tylko w zeszłym roku, sprzedała aż 160 tys. sadzonek. Choć niektóre z nich zdobyły serca miłośników ogrodnictwa, większość Oxytree trafiło na plantację. Tak się składa, że na terenie Polski jest już ponad 70 plantacji Oxytree! Chętnych na zakup sadzonek szybko rosnącego drzewa nie brakuje, tym bardziej, że nasza firma proponuje odkup pozyskanego z plantacji drewna. Wiele osób zastanawia się, jaki może mieć z tego zysk.

Tak samo, jak w przypadku każdej inwestycji, pod uwagę należy wziąć koszty założenia plantacji. Oprócz badania gleby, powinniśmy zadbać o odpowiednie nawodnienie i ogrodzenie, aby prowadzenie plantacji przyniosło jak najlepsze efekty.

Biorąc pod uwagę aktualną cenę, na obsadzenie plantacji o powierzchni 1 ha wydamy ok. 15 tys. zł. Koszt ogrodzenia to ok. 4 tys. zł, a systemu nawadniającego od 3 do 6 tys. zł. Odejmując wydatki, średni roczny zysk z plantacji Oxytree, już po 6 latach od posadzenia drzew, przyniesie zysk oscylujący w granicach 13 tys. zł.

Ponieważ Oxytree odrasta od ściętego pnia minimum 4 razy, zysk z pozyskanego drewna jest wielokrotny i w kolejnych cyklach może dochodzić nawet do 20 tys. zł rocznie! Wszystko dzięki temu, że nie trzeba ponosić kosztów związanych z zakupem sadzonek i zakładaniem plantacji w kolejnych latach, a zbiory drewna realizowane są co 4 lata.

oxytree-zyski-z-plantacji

Co będzie działo się z drewnem po wycince? To właściciele plantacji Oxytree o tym decydują. Nasza firma gwarantuje opcję odkupu pozyskanego drewna.

Pozyskane z Oxytree drewno stanowi pełnowartościowy surowiec, wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu, przede wszystkim w budownictwie i meblarstwie. Oxytree posiada wysoką wartość opałową – z jednego drzewa uzyskać można ok. 0,5 m3 drewna pierwszej jakości i ok. 1,2 m3 drewna opałowego. Bogate w białko i azot liście Oxytree doskonale nadają się na pasze i do nawożenia, stanowią również naturalną biomasę. Dodatkowo z 1 ha plantacji Oxytree uzyskać możemy do 700 kg aromatycznego, jasnego miodu.

 

Inwestycja w szybko rosnące drzewa to nie tylko zysk finansowy, ale i zróżnicowanie biznesu rolnego.