Zdolność do pochłaniania ogromnej ilości dwutlenku węgla przez Oxytree należy do jego najbardziej znanych właściwości. Dzięki swoim olbrzymim liściom, których średnica dochodzi nawet do 60 cm, Oxytree przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Co więcej, pochłania o wiele więcej dwutlenku węgla niż inne drzewa liściaste.

Aby zobrazować, jak dużą rolę odgrywa ono w procesie ochrony naszego klimatu, porównaliśmy zdolność pochłaniania dwutlenku węgla przez gatunki drzew liściastych w Polsce. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze rodzime gatunki drzew liściastych i Oxytree, opracowaliśmy wyniki, które ilustruje wykres:
Dąb burgundzki: 7,8 tony/hektar/rok
Dąb szypułkowy: 9,1 tony/hektar/rok
Robinia akacjowa: 10,7 tony/hektar/rok
Buk: 11,6 tony/hektar/rok
Oxytree: 111 tony/hektar/rok
Co więcej, w trakcie badań naukowych porównano średnią zdolność pochłaniania dwutlenku węgla przez drzewa z gatunku Paulownia. Stwierdzono, że w przypadku pozostałych gatunków Paulownia, owa zdolność do pochłaniania wynosi 60±40 t/ha/rok, co również daje bardzo dobry wynik. Oxytree, czyli Paulownia Clon in vitro 112® pod tym względem jest najlepszą odmianą dwóch gatunków Paulowni, ponieważ pochłania aż 111 ton dwutlenku węgla rocznie na 1 ha!
Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem, które tego dowodzi: