Gorący sezon wysyłkowy

Wkroczyliśmy w najgorętszy OXYsezon, a to oznacza, że…? Tak! Pakujemy i wysyłamy do Was sadzonki. Robimy to zgodnie z listą złożonych zamówień i zawsze wcześniej kontaktujemy się, mailowo lub telefonicznie, żeby dopasować termin odbioru roślin.

Co zawiera nasza przesyłka?

Oczywiście sadzonkę. Wszystkie rośliny, które przyjeżdżają do nas z Hiszpanii przechodzą kilku- lub kilkunastodniową aklimatyzację na naszej plantacji. Jest to konieczne, aby Oxytree dobrze zaadaptowało się do polskiej pogody, a następnie dobrze ukorzeniło w gruncie podczas sadzenia. W paczce, oprócz 20-30 centymetrowej roślinki, znajduje się też Przewodnik Sadzenia. To broszura pełna wskazówek dotyczących uprawy Oxytree zarówno w ogrodzie, jak i na plantacji. W tym roku uzupełniliśmy go o najnowsze zalecenia dotyczące prawidłowej uprawy drzew tlenowych.

Co jeszcze znajduje się w paczce?

Oprócz Przewodnika sadzenia, do każdej zamówionej sadzonki dołączamy certyfikat oryginalności. Dlaczego tak robimy? Dlatego, że Oxytree to nie tylko nazwa. To roślina, która posiada zespół cech charakterystycznych dla tej odmiany. Cechy drzewa tlenowego określają jego pokrój, wielkość liści, szybkość przyrostów, mrozoodporność, a nawet kolor i zapach kwiatów. Nasiona oryginalnych Oxytree są bezpłodne, a więc otrzymując sadzonkę z certyfikatem, macie pewność, że drzewo jest bezpieczne dla środowiska naturalnego w Polsce i nie rozsieje się w niekontrolowany sposób. Rozmnażanie Oxytree jest możliwe tylko i wyłącznie wyłącznie metodą in vitro w laboratorium.

Certyfikowane sadzonki z gwarancją

Certyfikat drzew Oxytree zawiera informacje o tym, kto stał się nowym nabywcą sadzonek. Ponadto znajdują się tam informacje dotyczące naszej firmy, która jest jedynym importerem oryginalnych drzew tlenowych na terenie Polski. Sprowadzane przez nas sadzonki Oxytree powstają w laboratorium in vitro w Hiszpanii. Poza tymi informacjami, na certyfikacie znajduje się także numer zamówienia, eleganckie tłoczenie, które wykonujemy ręcznie oraz hologram, który poświadcza autentyczność dokumentu.

Wszystkie Paulownie są piękne

To majestatyczne drzewa ozdobne, które w Polsce możemy podziwiać w Ogrodach Botanicznych, ale w Chinach gatunki te rosną niemal przy każdym domostwie! Są uznawane za tzw. „cesarskie drzewka szczęścia”. Paulownie to jedne z wielu drzew ozdobnych, dostępnych w punktach ogrodniczych. Ich zalecenia uprawowe znacznie odbiegają od tych, które zostały ustalone dla Oxytree, jako nowego gatunku. Przede wszystkim Paulownie rozsiewają się z nasion, mają inny pokrój, mniejsze liście, wolniej rosną i produkują mniej O2 niż nasze Oxytree. Dlatego zamawiając Oxytree upewnijcie się, że otrzymacie też certyfikat, który poświadczy o oryginalności sadzonki oraz da Wam gwarancję, że po posadzeniu uzyskacie takie drzewo, jakiego się spodziewaliście.