W ramach projektu TlenO!porek posadzono 11 drzew Oxytree, które będą pełnić funkcję “zielonego dotleniacza”, a także chronić mieszkańców przed nadmiernym nasłonecznieniem.
Eksperymentalny ogród tlenowy powstał dzięki współpracy Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Wrocławskiego Osiedla Oporów. Pomysł na wykorzystanie szybko rosnących drzew tlenowych Oxytree do zagospodarowania przestrzeni w ramach projektu TlenO!porek, spełnia założenia działań antysmogowych, podejmowanych w trosce o zdrowie mieszkańców Oporowa.




Celem założycieli eksperymentalnego ogrodu tlenowego jest stworzenie miejsca przyjaznego mieszkańcom Oporowa. Ale nie tylko – równie ważne jest rozpowszechnienie wiedzy na temat roli, jaką odgrywają rośliny w procesie poprawy jakości powietrza.
Mamy nadzieję, że tego typu działań będzie jeszcze więcej – i to nie tylko na terenie Wrocławia. Podnoszenie świadomości i wzbudzanie poczucia odpowiedzialności za stan naszej planety to zadanie, które powinno być realizowane w każdym mieście.