Dzień z Oxytree!

Za nami kolejny Dzień Otwarty na plantacji Oxytree. Dziękujemy za odwiedziny! W sobotę 1-ego sierpnia nasza pokazowa plantacja w Stoszycach otworzyła się dla gości z różnych zakątków Polski (odnotowaliśmy odwiedziny nawet z Gdańska!). Przyszli plantatorzy zadawali nam mnóstwo pytań dotyczących zakładania własnej uprawy, a my z chęcią dzieliliśmy się naszą wiedzą na temat technologii uprawy Oxytree.

Zainteresowanie zakładaniem plantacji drzew tlenowych Oxytree było bardzo duże. Przez cały dzień odpowiadaliśmy na pytania, które dotyczyły techniki uprawy, zabiegów agrotechnicznych na polu i korzyści ze sprzedaży drewna. Zawsze chętnie dzielimy się naszą wiedzą, dlatego tym bardziej cieszymy się, że przyjeżdżacie do nas z długą listą!

Miniona sobota upłynęła nam też na rozmowach o wartości rynkowej drewna i możliwościach jego zastosowania. Gościliśmy aktualnych plantatorów, którzy chętnie dzielili się z gośćmi spostrzeżeniami wynikającymi z prowadzenia własnej uprawy.

Podczas odwiedzin można było z bliska przyjrzeć się technologii uprawy, jaką zastosowaliśmy na naszej plantacji Oxytree, a także wziąć udział w edukacyjnym pokazie cięcia pędów bocznych, jakie dla naszych gości zorganizował Dariusz Tyma, specjalista ds. sprzedaży drzew Oxytree.

Nasze plantacyjne drzewa znajdują się już teraz w 4-tym cyklu wegetacyjnym, to znaczy, że ich wysokość osiągnęła 6-8 metrów, a spacer między nimi jest niezwykle przyjemny.

Kto jeszcze ma do nas jakieś pytania dotyczące drzew tlenowych? Chętnie odpowiemy na wszystkie, a także pomożemy w założeniu plantacji i w późniejszej pielęgnacji drzew. Można liczyć na wsparcie techniczne z naszej strony, zajmujemy się także tworzenia planów nawożenia czy nawadniania. Jeśli z jakiejś przyczyny nie mogą Państwo przyjechać do Stoszyc, by obejrzeć plantację pokazową to również zachęcamy do kontaktu – zawsze możemy umówić się na zwiedzanie plantacji położonej bliżej Państwa miejsca zamieszkania (nasi Przedstawiciele Regionalni działają w różnych rejonach Polski).

Zobacz relację z naszego Dnia Otwartego!