Drzewo czy krzew?

Nieważne ile miejsca masz w swoim ogrodzie, możesz mieć Oxytree w formie wysokiego drzewa lub rozłożystego krzewu. Jeśli posiadasz dużą przestrzeń, możesz pozwolić rośline na bujne rozkrzewienie. Jeśli jednak wolisz postawić Oxytree w dużej donicy na tarasie lub balkonie – nie ma sprawy! Pamiętaj tylko, by na zimę przenieść je do chłodnego, jasnego pomieszczenia, a każdej wiosny ściąć roślinę nad powierzchnią ziemi. Bądź gotowy na to, że Oxytree osiągnie imponujące rozmiary już w 2 miesiące od momentu posadzenia (w ciągu roku może osiągnąć nawet 3 metry wysokości). Wyjątkowo dobrze toleruje cięcie, dlatego może być prowadzone na dwa sposoby: jako krzewiąca się roślina lub proste drzewo o rozłożystej koronie.

Dwa sposoby prowadzenia Oxytree

Dwa sposoby prowadzenia Oxytree w ogrodzie, czyli: wysokie drzewo czy może rozłożysty krzew? Bo Oxytree to drzewo nie tylko plantacyjne. Posadzone w ogrodzie lub na przydomowej działce będzie wyjątkową ozdobą cieszącą oko wszystkich domowników.

Wygląd drzewa Oxytree w ogrodzie zależy od jego właściciela – można je bowiem prowadzić na dwa sposoby. Sekret tkwi w bardzo prostym zabiegu, jakim jest usuwanie (bądź pozostawianie!) pędów bocznych. Tym, którzy chcą mieć na swoim podwórku wysokie, proste drzewo zalecamy usuwanie pędów bocznych. Pozbawione pędów bocznych drzewo, będzie kierowało energię w jeden, główny pęd i przyrastało na wysokość. Wybierając ten sposób prowadzenia Oxytree, w krótkim czasie otrzymamy wysokie drzewo o imponującej koronie.

A może jednak krzew?

Drzewo Oxytree jako krzewiące się, rozrastające i przyrastające na objętość uzyskamy pozostawiając pędy boczne, pozwalając tym samym na wzrost rośliny w sposób swobodny. Oxytree prowadzone w ten sposób bardzo dobrze się formuje i reaguje na cięcie, dlatego doskonale sprawdzi się w ogrodach angielskich lub nowoczesnych. Nieregularne, rozłożyste i bardzo długie gałęzie można przycinać w zależności od idei aranżacyjnych.

Który sposób prowadzenia Oxytree wykorzystasz w swoim ogrodzie? Wysokie i smukłe drzewo o imponującej koronie i prostym pniu czy naturalnie rozrastająca się roślina o długich gałęziach i bogatym listowiu? Imponujące, rozłożyste liście będą zachwycać wielkością zarówno na drzewie jak i krzewie, bo ich średnica może dochodzić nawet do 50 centymetrów! Dzięki nim Oxytree zapewni przyjemny cień latem, a także osłoni teren. Te duże liście pełnią jeszcze jedną, ważną funkcję, a mianowicie są zdolne do produkcji do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi rodzimymi gatunkami liściastymi.

Niezależnie od wyboru Oxytree to wyjątkowo żywotne drzewo, które sprawdzi się w każdym ogrodzie i przestrzeni wokół domu. Oxytree sprawi, że Twój ogród będzie wyglądał wyjątkowo i oryginalnie. Posadź je i dbaj, aby mogło się w pełni rozwinąć – niech będzie kropką nad i wypełniającą Twoją zieloną przestrzeń.

Jeśli chcesz posadzić Oxytree na swojej działce lub w ogrodzie, w nadchodzącym sezonie wegetacyjnym – nie zwlekaj, tylko już dziś zamów swoją sadzonkę drzewa tlenowego. Tak, tak, posadź tlen! Ten link przekieruje Cię do naszego sklepu internetowego. Kliknij i ciesz się parasolem zielonych liści już w rok od posadzenia!

A na koniec zapraszamy jeszcze na seans filmowy – nasz specjalista ds. uprawy Oxytree, mgr inż. Kamil Jakubowski wyjaśnia na nim różnicę między prowadzeniem Oxytree w formie krzaczastej a wysokiego drzewa.