Sadzonki Oxytree już w drodze!

Nasze zielone maluchy właśnie wyruszyły w ostatnią podróż. To oznacza, że… sezon dostaw Oxytree można oficjalnie uznać za rozpoczęty! Sadzonki już niebawem dotrą do miejsc, w których zapuszczą korzenie i staną się okazałymi drzewami. Wszystkie dostawy planujemy zgodnie z kolejnością składanych zamówień – jako pierwsze zostaną dostarczone sadzonki zakupione jesienią 2019 roku. O tym, że rośliny są już gotowe do drogi poinformujemy Państwa kilka dni przed dostawą – mailowo bądź telefonicznie.

Planowanie dostaw

Transport żywych roślin to zawsze wyzwanie, ale nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby wszystkie sadzonki docierały do naszych Klientów w jak najlepszej kondycji. Dostawy realizujemy własnym transportem, a w tym roku dodatkowo wdrożyliśmy niezbędne procedury uwzględniające dezynfekcję i bezkontaktowy sposób doręczania roślin. Przed dostawą ustalamy termin odbioru sadzonek i jesteśmy z Państwem w stałym kontakcie mailowym bądź telefonicznym. Harmonogram i czas realizacji zamówień odbywa się w oparciu o listę Klientów. W tym momencie ruszyły transporty sadzonek zamówionych w 2019 roku i sukcesywnie planowane są kolejne trasy, dzięki którym następne w kolejności zamówienia zostaną zrealizowane.

Sadzenie Oxytree

Chcielibyśmy uspokoić tych z Państwa, którzy martwią się, że mogą nie zdążyć z posadzeniem swojego tlenowego drzewa w tym roku. Termin sadzenia Oxytree w Polsce trwa aż do końca lipca. To optymalny czas, w którym sadzimy Oxytree do gruntu – ten termin jest też odpowiedni dla rośliny, która zdąży się dobrze ukorzenić i zdrewnieć przed nadejściem jesieni. Planując dostawy mamy na uwadze dobro naszych sadzonek i dlatego staramy się realizować zamówienia jak najszybciej. Opłacone zamówienia na sezon 2020 zostaną przez nas dostarczone w terminie maksymalnie do połowy lipca.

Wymagania drzew tlenowych

W oczekiwaniu na dostawę swojego drzewka, zachęcamy do zapoznania się z wymaganiami tych niezwykłych roślin. W krótkim czasie mała sadzonka dostarczona do Państwa rąk, stanie się okazałym drzewem. Dzieje się tak na skutek szybkich przyrostów, które wynoszą nawet 3 m rocznie! Ponadto Oxytree rozwijają okazałe liście, a ich średnica dochodzi do 80 cm. Ci z Państwa, którzy zamierzają posadzić Oxytree w swoim przydomowym ogrodzie, zauważą jak wspaniale chroni ono przed słońcem i hałasem. Parasol utworzony z szerokiego listowia daje przyjemny i chłodny cień latem. Natomiast Oxytree na plantacji to już całkiem inna historia – jeśli ktoś z Państwa zastanawia się nad założeniem własnej, prosimy o kontakt z naszym biurem. Chętnie wyjaśnimy na czym polega fenomen drzew Oxytree i doradzimy jak zaplanować założenie plantacji, by w przyszłości czerpać z niej zyski. Warto wspomnieć, że sprowadzane przez nas oryginalne sadzonki Oxytree wykazują niewielkie wymagania glebowe. Dobrze rosną na glebie IV i V klasy, która jest piaszczysta i przepuszczalna. Lubią być podlewane, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy jest po prostu gorąco. Rośliny nawadniamy najczęściej wczesnym rankiem lub wieczorem. Roślina dobrze reaguje na nawożenie, a w ogrodach można prowadzić ją jako drzewo lub jako rozłożysty krzew.

 

Sadzonki z certyfikatem

Jesteśmy dystrybutorem oryginalnych sadzonek Oxytree. Wszystkie zakupione u nas rośliny otrzymują certyfikat autentyczności i gwarancję. Drzewa tlenowe rozmnażają się wyłącznie metodą in vitro w laboratorium, ich nasiona są bezpłodne, a każda roślina jest identyczna i posiada zbiór najlepszych cech gatunkowych.