Dni Otwarte – 11 lipca 2020

To pierwsze w tym roku Dni Otwarte na plantacji Oxytree w Stoszycach pod Wrocławiem. Zapraszamy wszystkich rolników i właścicieli gruntów, którzy są zainteresowani tematem zakładania plantacji, a także ogrodników, chcących mieć swoje prywatne drzewko tlenowe we własnym ogródku.

Oxytree, które rosną na naszej pokazowej plantacji znajdują się w różnych fazach wzrostu. Podczas odwiedzin na Dniach otwartych będzie możliwość zobaczenia jak wyglądają małe sadzonki, roczne Oxytree po cięciu pielęgnacyjnym, jak i duże, 8-metrowe drzewa. Spacer po plantacji i zobaczenie na żywo drzew tlenowych, to tylko jeden z powodów, dla których warto wziąć udział w Dniach otwartych. Spotkanie to doskonała okazja, by zadać pytania dotyczące prowadzenia plantacji, a także by dowiedzieć się jak sadzić i pielęgnować Oxytree, aby pozyskać najlepszej jakości drewno.

Nasz Specjalista ds. Upraw, mgr inż. Kamil Jakubowski udzieli niezbędnych rad i opowie o:

  • pielęgnacji Oxytree w pierwszym roku po posadzeniu,
  • zabiegach, jakie stosujemy na plantacji w zależności od pory roku,
  • metodach nawożenia i fertygacji,
  • obrywaniu pędów bocznych (i dlaczego warto to robić).

Poza częścią merytoryczną, jaką poprowadzi specjalista ds. uprawy Oxytree, będzie można także porozmawiać o zakładaniu plantacji z naszymi Przedstawicielami regionalnymi.

Gościem specjalnym będzie dr hab. inż. Marek Liszewski, prof. nadzw. z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Na zakończenie planujemy grilla! Zapraszamy Was z całymi rodzinami.

Dni Otwarte – 11 lipca 2020