INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ!

Drzewa Oxytree w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska naturalnego

Drzewo Oxytree to roślina o właściwościach regulujących klimat. Do roślin tego typu zalicza się gatunki, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. Co roku na terenie całej Europy w wyniku nielegalnego wylesiania, znikają ogromne ilości drzew. Wycina się tysiące hektarów lasów. Wycinka rodzimych gatunków drzew prowadzi do spustoszenia środowiska zamieszkanego przez zwierzęta, a także do gwałtownego pogarszania jakości powietrza. Dzięki szybkiemu tempu wzrostu i imponującym przyrostom rocznym, drzewo Oxytree to idealne rozwiązanie problemów związanych z brakiem lasów.

Drzewo-oxytree

Warto wiedzieć

Oxytree (Paulownia Clon in Vitro 112) to drzewo powstałe w wyniku sklonowania w warunkach laboratoryjnych, dwóch gatunków Paulowni: elongata i fortunei. Nowa odmiana została dodana w 2011 r. do Urzędu Odmiany Roślin (UE). Posiada uznany na arenie międzynarodowej europejski paszport, certyfikat jakości oraz licencję handlową. Badania przeprowadzone w Katedrze Leśnictwa i Genetyki Uniwersytetu Castilla-La Mancha w Hiszpanii dowiodły, że Oxytree jest najlepszym klonem Paulowni.

oxytree-las-drzew-tlenowych

Oxytree szybko rośnie (dzięki fotosyntezie C4). Już w 6. roku po posadzeniu osiąga 16 m wysokości i 35 cm średnicy pnia

plantacja drzewek oxytree

Bardzo dobrze przystosowuje się do różnych warunków klimatycznych (-25 °C, +45 °C) i do gleby (wymaga 800 mm opadów na rok)

oxytree-serce

Do szybkiego wzrostu potrzebuje dużej ilości dwutlenku węgla i w ten sposób, podczas fazy wzrostu, wytwarza znaczne ilości tlenu

oxytree-srednica-drzewa-szybko-rosnacego

Po ścięciu wyrasta na nowo – w ten sposób w ciągu 20 lat dostarczy 4 razy więcej wysokiej jakości drewna niż inne rodzime gatunki