10-hektarowa plantacja w Lubuskiem

Liczba plantacji Oxytree rośnie z roku na rok. Ale nie tylko – powiększa się także ich powierzchnia. Niewielkie, zakładane na próbę 1- i 2-hektarowe plantacje to dziś 8- i 10-hektarowe uprawy. Postanowiliśmy odwiedzić jedną z nich.

Plantacja Oxytree w miejscowości Przytoczna w województwie lubuskim powstała w 2017 roku. Pierwsze sadzonki posadzono tu na powierzchni 5 hektarów, jak mówi ich właściciel, na próbę. Oxytree poczuły się tu na tyle dobrze, że od przycinki pielęgnacyjnej w maju 2018 roku osiągnęły już ok. 4 metry. Dobrą kondycję przycinanych drzew widać po pniu, którego obwód to ok. 20 cm.

oxytree-plantacja-drzewa-4-metry

Pielęgnacja Oxytree to nie tylko przycinanie – podstawą jest odpowiednie nawodnienie. Wie o tym również właściciel plantacji, który postanowił założyć system nawadniania kroplującego z podwójnym filtrem. Dzięki niemu każde drzewo otrzymało odpowiednią ilość wody, co sprawdziło się w trakcie tegorocznego upalnego lata.

Oxytree przekonały plantatora na tyle, że w 2018 roku postanowił powiększyć swoją uprawę o kolejne 5 hektarów. 10-hektarowa plantacja dziś liczy ponad 5000 drzew i robi duże wrażenie. Dlatego też postanowiliśmy nagrać ją dla Was podczas odwiedzin.

Zobaczcie nagranie z naszej wizyty!

Chcesz założyć własną plantację? Skorzystaj z niższych cen i zamów Oxytree już dziś!