ZASTOSOWANIE OXYTREE

Od pnia po wierzchołek korony – każda część Oxytree może zostać wykorzystana.

Plantacje Oxytree to sposób na pozyskiwanie dobrej jakości drewna w bardzo krótkim czasie. Lekkie i łatwe w obróbce drewno znajduje zastosowanie w wielu branżach. Drewno z Oxytree doskonale nadaje się do prac stolarskich, malowania i lakierowania. Odpowiednio przygotowane dobrze izoluje i nie chłonie wilgoci. Stanowi doskonały materiał do produkcji desek, płyt, boazerii, mebli, itp. Szczególnie doceniane jest przez producentów narzędzi sportowych – to właśnie z tego gatunku drzewa powstają najdroższe deski surfingowe na świecie!

oxytree-drzewo-tlenowe-pien-korony

GAŁĘZIE: to ok. 30% drzewa, które możemy wykorzystać, np. jako materiał opałowy.

LIŚCIE: dzięki nim Oxytree produkuje nawet 10 razy więcej tlenu niż inne gatunki drzew liściastych. Zawierają dużo makro- i mikroelementów, dlatego sprawdzą się jako pasza dla zwierząt i naturalna biomasa.

KWIATY: mają fioletowo-biały odcień, dzięki czemu wyróżniają się na tle pozostałych. Kuszą nie tylko wyglądem – przyciągają pszczoły, które produkują z niego jasny, klarowny miód.

PIEŃ: stanowi 70% drewna. Nadaje się do wykorzystania w przemyśle już w 3. roku, najlepszą jakość osiąga w 6. roku po posadzeniu.

oxytree-liscie-drzew-tlenowych

Dzięki wysokiej zawartości białka i azotu liście nadają się na paszę i zastępują nawozy sztuczne.

 

oxytree-kwiatki-drzew-szybko-rosnacych

Z 1 hektara kwitnących drzew można uzyskać ok. 700 kg aromatycznego, jasnego miodu.

 

Dobrej jakości drewno sprawdza się w produkcji mebli i elementów budowlanych, drewnianych wykończeń, desek, belek, itd.

Oxytree jako drewno opałowe

Oxytree sprawdza się również jako materiał grzewczy. Z jednego drzewa można uzyskać przynajmniej 0,5 mdrewna opałowego. Do palenia nadają się również elementy niepodlegające sprzedaży, jak gałęzie i liście. Ciepło spalania Oxytree wynosi ponad 17 tys. kalorii i według wstępnych badań naukowców z Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, półtorej tony zrębek z Oxytree, może dać nam równowartość ciepła 1 tony węgla.

  • wysoka temperatura zapłonu (420-430 °C)
  • wartość opałowa: 4669,5 kcal/kg = 19,520 MJ/kg (przy zawartość wilgoci: 0%)
  • gęstość (w przypadku zielonego drzewa): 700-800 kg/m3
  • gęstość (w przypadku suchego drzewa): 300-310 kg/m3
oxytree-drewno-6-letnie