Oxytree na III Forum Ekologicznym w Kołobrzegu

W dniach 14 – 16 września 2016 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Trzecim Forum Ekologicznym w Kołobrzegu. Wydarzenie obejmujące szeroki zakres problematyki zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, zgromadziło przedstawicieli władz centralnych, samorządu, nauki, biznesu, organizacji pozarządowych oraz mediów. W dziewiętnastu panelach merytorycznych udział wzięło ponad siedemdziesięciu prelegentów. Część merytoryczna spotkania odbyła się obok wnętrz Marine Hotel oraz Diune Hotel, centrum konferencyjne zaś mieściło się na kołobrzeskiej plaży.

Forum zostało zainaugurowane symbolicznym zasadzeniem naszego drzewka Oxytree przez m.in. Prezydenta Miasta Kołobrzeg Janusza Gromka, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej, Prezesa Rady Polskiej Fundacji Ekologicznej Mirosława Sobczyka, Prezesa Polskiej Fundacji Ekologicznej Arkadiusza Porady oraz Dyrektora Generalnego Carbon Solutions Polska – Łukasza Wilczewskiego.

zdjecie_na_fb_3

Gest posadzenia drzewka odzwierciedla stanowisko, jakie zajmujemy w sprawie ochrony środowiska oraz pieczętuje nasze członkostwo w ekologicznym przedsięwzięciu, jakim jest Forum Ekologiczne. Oxytree, pochłaniające dziesięć razy więcej dwutlenku węgla niż pozostałe drzewa, chroniące rodzime gatunki drzewo tlenowe i najbardziej wartościowe drzewo liściaste dla ludzi i całego ekosystemu, stało się symbolem tegorocznego spotkania jako wzór tego co nowoczesne, ale pozostające w zgodzie z tym, co tradycyjne. W swoim przemówieniu Prezes naszej firmy wyraził nie tylko swoją radość i dumę w związku z symbolicznym zasadzeniem drzewka Oxytree – ekologia i biznes, rozwijany z szacunkiem dla środowiska są głęboko zakorzenione w wartościach naszej firmy, Carbon Solutions.

photo_20160914_135559

Oprócz uczestnictwa w uroczystym otwarciu imprezy mogliśmy zaprezentować się na naszym stoisku podczas części wstawienniczej. Łukasz Wilczewski miał przyjemność opowiedzenia o naszych działaniach zarówno Telewizji Polskiej, jak i każdemu, kogo zainteresowało Oxytree. Jak widać na poniższych zdjęciach, oprócz władz samorządowych, inwestorów, przedsiębiorców, naukowców i mediów wyjątkowo zaciekawieni byli najmłodsi uczestnicy Forum, którzy mogli przekonać się m.in. jak lekkie jest drewno pozyskiwane z Oxytree oraz do czego może być wykorzystywane. Prezes naszej firmy z zaangażowaniem odpowiadał na wszystkie postawione mu pytania, opowiadał o naszych plantacjach, dotychczasowych sukcesach, działaniach i najbliższych planach, a także prezentował nasze produkty. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak podniosłym wydarzeniu.

14316925_2098071157085624_8003088290676481543_n

Rola, jaką spełniło Oxytree podczas otwarcia III Forum Ekologicznego w Kołobrzegu jest nie tylko symbolem, ale i dowodem na to, że dbamy o środowisko i zrównoważony rozwój, który odzwierciedla się w naszych codziennych działaniach, a nie tylko w świetle reflektorów i medialnych obiektywów.

Serdecznie dziękujemy za tak ważne dla nas wyróżnienie. Mamy nadzieję, że nasze drzewko będzie symbolem nie tylko tegorocznego wydarzenia, ale i kolejnych, nadchodzących spotkań Forum Ekologicznego.