WYJĄTKOWE DRZEWO TLENOWE W TWOIM OGRODZIE

Oxytree jest krzyżówką dwóch gatunków Paulowni, która powstała na Uniwersytecie Castilla La Mancha w Hiszpanii, gdzie dzięki selekcji najlepszych cech gatunkowych stworzono nową odmianę tego azjatyckiego drzewa. Paulownia, znana jako „cesarskie drzewko szczęścia” sadzona była przy każdym chińskim domostwie, w jakim rodziło się dziecko. W Europie drzewo zadomowiło się już na dobre nie tylko w ogrodach botanicznych, czy na terenach zielonych, ale jako nowa odmiana Oxytree, podbiło serca polskich plantatorów oraz ogrodników.

Dzięki swojej wyjątkowej zdolności, jakim jest proces fotosyntezy typu C4, Oxytree może osiągać nawet do 16 metrów wysokości w ciągu zaledwie 6 lat. Jest to drzewo łatwe w uprawie i mało wymagające, które szybko odwdzięcza się swoim pięknem. Wystarczy poczekać kilka miesięcy, aby mieć w swoim ogrodzie wyjątkowy okaz – drzewo, którego ogromne liście zapewniają przyjemny cień latem, a fioletowo-białe kwiaty przyciągają pszczoły i pięknie zdobią ogród na wiosnę.

oxytree-kwiaty-paulownia

Na przełomie kwietnia i maja Oxytree obsypuje się pięknymi, fioletowo-białymi kwiatami, które przyciągają wzrok i wyróżniają się na tle pozostałych roślin w ogrodzie.

oxytree-drzewko-szybko-rosnace

Oxytree osiąga imponujące rozmiary już w 2 miesiące od momentu posadzenia! Szybko rośnie i w ciągu roku może osiągnąć nawet 3 metry wysokości.

oxytree-drzewo-tlenowe-bez-usuwania-pedow

Krzewiąca się roślina, czy proste drzewo o rozłożystej koronie? Drzewo można prowadzić na dwa sposoby – to od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz dla swojego ogrodu!

oxytree-lisc-drzewa-paulowni

Dzięki swoim imponującym liściom, których średnica dochodzi do nawet 80 cm, Oxytree idealnie zacienia teren i chroni nas przed nadmiernym nasłonecznieniem.

oxytree-drzewo-kwitnace

Idealne drzewo do ogrodu

Oxytree traktowane jako drzewo ozdobne nie musi być przycinane – pozostawiając boczne pędy uzyskamy bujny i okazały krzew, który doskonale wypełni puste miejsce w ogrodzie lub na przydomowej działce.

Prowadząc Oxytree w charakterze drzewa ozdobnego możemy być pewni, że w ciągu 9-10 lat przed naszym domem wyrośnie 30-metrowe drzewo, którego korona osiągnąć może nawet 10 metrów średnicy! Aby uzyskać prosty pień należy regularnie wyłamywać pojawiające się miękkie pędy boczne. Samą koronę drzewa można łatwo formować, a roślina dobrze reaguje na cięcie.

Drzewo tlenowe

Ponieważ Oxytree to przede wszystkim drzewo tlenowe, warto zwrócić uwagę na jego wyjątkową zdolność do pochłaniania ogromnych ilości dwutlenku węgla. Sadząc je w swoim ogrodzie zyskujesz nie tylko piękną roślinę ozdobną, ale także przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza, którym oddychasz – cesarskie drzewo absorbuje bowiem aż do 10 razy więcej dwutlenku węgla niż inne drzewa liściaste!

To oznacza, że jedno drzewo tlenowe Oxytree, które rośnie w pobliżu Twojego domu, może zrobić dla środowiska tyle samo dobrego, co mały lasek rodzimych gatunków drzew.

oxytree-drzewo-szybko-rosnace

Jeśli marzysz o wysokim drzewie w swoim ogrodzie w zaledwie kilka miesięcy, zamów Oxytree już dziś!