OXYTREE – WYJĄTKOWA ROŚLINA W TWOIM OGRODZIE

Szybko rosnące drzewo tlenowe, dzięki któremu stworzysz ogród swoich marzeń w zaledwie kilka miesięcy!


Oxytree jest krzyżówką dwóch gatunków Paulowni powstałą na Uniwersytecie Castilla La Mancha w Hiszpanii, gdzie dzięki selekcji najlepszych cech gatunkowych stworzono jedną z najlepszych odmian tego azjatyckiego drzewa. Znane jako „cesarskie drzewko szczęścia” Oxytree zadomowiło się już nie tylko na polskich plantacjach, ale i w ogrodach.

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, Oxytree osiąga nawet 16 metrów w zaledwie 6 lat. Łatwa w uprawie i mało wymagająca roślina szybko odwdzięcza się swoim pięknym. Wystarczy kilka miesięcy, aby mieć w swoim ogrodzie wyjątkowe drzewo, którego ogromne liście zapewniają przyjemny cień latem, a fioletowo-białe kwiaty pięknie zdobią przydomowy teren.

Kwitnące drzewo do ogrodu

Na przełomie kwietnia i maja Oxytree obsypuje się pięknymi, fioletowymi kwiatami.

Cesarskie drzewko szczęścia

Oxytree osiąga imponujące rozmiary już 2 miesiące od momentu posadzenia!


Pierwsza wiosenna ścinka, którą wykonujemy rok po posadzeniu Oxytree gwarantuje jeszcze większe przyrosty.


Dzięki wysokiej zawartości białka i azotu liście nadają się na paszę i zastępują nawozy sztuczne.

Idealne drzewo do ogrodu

Az Oxyfa hasznosítása

Oxytree traktowane jako drzewo ozdobne nie musi być przycinane – pozostawiając boczne pędy uzyskamy bujną i okazałą roślinę, która doskonale wypełni puste miejsce w ogrodzie lub na przydomowej działce. Prowadząc Oxytree w charakterze drzewa ozdobnego możemy być pewni, że w ciągu 9-10 lat przed naszym domem wyrośnie 30-metrowe drzewo, którego korona osiągnąć może nawet 10 metrów średnicy!

To wyjątkowe kwitnące drzewo ozdobne cechuje szybki wzrost, ale i wyjątkowa wytrzymałość. Oxytree dobrze czuje się zarówno w niskich, jak i w wysokich temperaturach, toleruje gleby słabszej klasy, jak piachy, czy różnego typu nieużytki. Co więcej, cesarskie drzewo doskonale koegzystuje z innymi gatunkami roślin. Dzięki temu, że jego nasiona są bezpłodne nie ma mowy o samoistnym rozprzestrzenianiu się czy ingerencji w lokalny ekosystem.

Drzewo tlenowe

Ponieważ Oxytree to przede wszystkim drzewo tlenowe, warto zwrócić uwagę na jego wyjątkową zdolność do pochłaniania ogromnych ilości dwutlenku węgla. Sadząc je w swoim ogrodzie zyskujesz nie tylko piękną roślinę ozdobną. Przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza, którym oddychasz – cesarskie drzewo absorbuje bowiem aż 10 razy więcej dwutlenku węgla niż inne drzewa liściaste! Oznacza to, że jedno kwitnące drzewo, które rosnąć może w pobliżu Twojego domu, robi dla środowiska tyle dobrego, co mały las rodzimych gatunków drzew.


Oxytree prowadzone jako drzewo do ogrodu sadzić możemy do połowy lipca. Warto się więc pospieszyć ze względu na termin – ale nie tylko!
Liczba sadzonek w naszym magazynie maleje z dnia na dzień, więc jeśli chcesz mieć 2-metrowe drzewo w swoim ogrodzie wiosną 2018, koniecznie zamów i posadź je już dziś!

Skorzystaj z oferty 9,99 zł za dostawę!