OXYTREE – WYJĄTKOWA ROŚLINA W TWOIM OGRODZIE

Oxytree jest krzyżówką dwóch gatunków Paulowni powstałą na Uniwersytecie Castilla La Mancha w Hiszpanii, gdzie dzięki selekcji najlepszych cech gatunkowych stworzono wyjątkową odmian tego azjatyckiego drzewa. Znane jako „cesarskie drzewko szczęścia” Oxytree zadomowiło się już nie tylko na polskich plantacjach, ale i w ogrodach.

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, Oxytree osiąga nawet 16 metrów w zaledwie 6 lat. Łatwa w uprawie i mało wymagająca roślina szybko odwdzięcza się swoim pięknym. Wystarczy kilka miesięcy, aby mieć w swoim ogrodzie wyjątkowe drzewo, którego ogromne liście zapewniają przyjemny cień latem, a fioletowo-białe kwiaty pięknie zdobią przydomowy teren.

oxytree-kwiaty-paulownia

Na przełomie kwietnia i maja Oxytree obsypuje się pięknymi, fioletowo-białymi kwiatami, które przyciągają wzrok i wyróżniają się na tle pozostałych roślin.

oxytree-drzewko-szybko-rosnace

Oxytree osiąga imponujące rozmiary już w 2 miesiące od momentu posadzenia!

oxytree-drzewo-tlenowe-bez-usuwania-pedow

Krzewiąca się roślina, czy proste drzewo o rozłożystej koronie? Drzewo można prowadzić na dwa sposoby – to od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz dla swojego ogrodu!

oxytree-lisc-drzewa-paulowni

Dzięki swoim imponującym liściom Oxytree idealnie zacienia teren i chroni nas przed nadmiernym nasłonecznieniem.

oxytree-drzewo-kwitnace

Idealne drzewo do ogrodu

Oxytree traktowane jako drzewo ozdobne nie musi być przycinane – pozostawiając boczne pędy uzyskamy bujną i okazałą roślinę, która doskonale wypełni puste miejsce w ogrodzie lub na przydomowej działce.

Prowadząc Oxytree w charakterze drzewa ozdobnego możemy być pewni, że w ciągu 9-10 lat przed naszym domem wyrośnie 30-metrowe drzewo, którego korona osiągnąć może nawet 10 metrów średnicy!

Drzewo tlenowe

Ponieważ Oxytree to przede wszystkim drzewo tlenowe, warto zwrócić uwagę na jego wyjątkową zdolność do pochłaniania ogromnych ilości dwutlenku węgla. Sadząc je w swoim ogrodzie zyskujesz nie tylko piękną roślinę ozdobną. Przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza, którym oddychasz – cesarskie drzewo absorbuje bowiem aż 10 razy więcej dwutlenku węgla niż inne drzewa liściaste!

Oznacza to, że jedno Oxytree, które rosnąć może w pobliżu Twojego domu, robi dla środowiska tyle dobrego, co mały las rodzimych gatunków drzew.

oxytree-drzewo-szybko-rosnace

Jeśli marzysz o wysokim drzewie w zaledwie kilka miesięcy, zamów Oxytree już dziś!