Jak Oxytree przygotowuje się do zimy?

Jedną z pierwszych oznak nadchodzącej zimy jest zrzucanie przez drzewa liści. To samo dotyczy drzewa Oxytree, którego liście, ze względu na dużą zawartość wody, brązowieją i zwijają się. Proces jest jak najbardziej naturalny – roślina kończy swój okres wegetacji i przygotowuje się do zimowego odpoczynku.

Aby regeneracja Oxytree przebiegła prawidłowo, należy zadbać o kilka istotnych zabiegów pielęgnacyjnych:

  • Oxytree nie należy osłaniać na zimę – drzewko nie potrzebuje pokrywy ochronnej, ponieważ jest odpowiednio przystosowane do niskich temperatur. Nie stosujmy wobec tego słomy czy agrowłókniny.
  • Nie dajmy się też zwieść jesiennej słocie i pamiętajmy o podlewaniu – Oxytree potrzebuje nawadniania aż do momentu całkowitej utraty liści.
  • W kwestii stymulacji drzewa stosujmy wysokoazotowe nawozy do końca czerwca, te o obniżonej wartości azotu (nawozy NPK) – do końca sierpnia. Pobudzanie rośliny do wzrostu po tym terminie może skutkować jej zamarznięciem, późno nawożone Oxytree nie zdąży odpowiednio przygotować się do zimy.

Bądźmy spokojni – brązowe, zwinięte liście Oxytree to widok jak najbardziej pożądany. Oznacza, że nasze drzewko przygotowuje się do zimy, podczas której odpocznie i zregeneruje się na wiosnę. Powyższe zdjęcie pochodzi z plantacji Pana Tomasza Jureczko, który w miejscowości Śliwaków pod Częstochową posiada plantację składającą się z 650 sadzonek.  Serdeczne pozdrowienia Panie Tomaszu!