Gdzie powstaną nowe plantacje?

Nasze ostatnie Dni Otwarte zorganizowane 5 września w Stoszycach na plantacji Oxytree, pokazały, że tematem uprawy drzew tlenowych zainteresowanych jest bardzo wielu rolników i właścicieli gruntów. Odwiedzili nas goście z całej Polski, a najwięcej – z północy kraju! Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku będziemy opiekować się plantacjami już niemal w każdym zakątku Polski. Każda wizyta na plantacji Oxytree to doskonała okazja, by zobaczyć drzewa tlenowe na żywo. To także jedyna w swoim rodzaju możliwość, żeby dogłębnie wypytać naszych specjalistów o wszystkie szczegóły i detale związane z przygotowaniem, zakładaniem oraz prowadzeniem plantacji.

W trakcie trwania Dnia Otwartego, nasi Goście mieli wiele okazji do rozmów z naszym zespołem – dowiedzieli się m.in. jak wygląda proces sadzenia, prowadzenia i pielęgnacji Oxytree, aby pozyskać jak najlepszej jakości drewno w pierwszej ścince po około 6-ciu latach uprawy.

Każdy, kto myśli o założeniu własnej plantacji, powinien przynajmniej raz nas odwiedzić. Jeśli jednak odległość do Stoszyc (woj. dolnośląskie) jest zbyt duża – można się umówić na indywidualne spotkanie z naszym przedstawicielem, w dowolnej plantacji na terenie kraju.

W celu umówienia takiego spotkania prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Nasz specjalista ds. upraw, Kamil Jakubowski, udzielił niezbędnych rad i zaprezentował rozwiązania z powodzeniem stosowane zarówno na naszej plantacji, jak i u naszych plantatorów.

Rozwiązania te dotyczyły:

  • wybranego systemu nawadniającego,
  • zabiegów w 1. i 2. roku po posadzeniu drzew,
  • metod nawożenia,
  • zabezpieczenia terenu wokół drzew,
  • pielęgnacji w kolejnych latach.

Zobacz relację z naszych sierpniowych Dni Otwartych – odwiedziło nas wtedy wielu aktualnych plantatorów. Zapoznaj się z ich opinią na temat uprawy Oxytree: