INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ!

Drzewa Oxytree w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska.

Drzewo Oxytree to roślina regulująca klimat o wyjątkowych właściwościach.  Do takich roślin zalicza się takie gatunki, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska.

Co roku na terenie całej Europy w wyniku nielegalnego wylesiania, znika tysiące hektarów lasów. Wycinka lasów prowadzi nie tylko do spustoszenia środowiska zamieszkanego przez zwierzęta, ale także do gwałtownego pogorszenia się jakości powietrza. Drzewo Oxytree – dzięki szybkiemu tempu wzrostuidealnie nadaje się do rozwiązania problemów związanych z brakiem lasów.

Drzewo-oxytree

Warto wiedzieć:

Oxytree (Paulownia Clon in Vitro 112) to drzewo powstałe w wyniku skrzyżowania i klonowania w warunkach laboratoryjnych, które w 2011 roku zostało dodane do Urzędu Odmiany Roślin (UE). Posiada uznany na arenie międzynarodowej europejski paszport, certyfikat jakości oraz licencję handlową. Katedra leśnictwa i genetyki Uniwersytetu Castilla-La Mancha (Hiszpania) dowiodła, że Oxytree jest najlepszym klonem Paulownia.

oxytree-las-drzew-tlenowych

Oxytree niezwykle szybko rośnie. Już w 6.roku od posadzenia osiąga 16 m wysokości i 35 cm średnicy pnia.

plantacja drzewek oxytree

Bardzo dobrze przystosowuje się do różnych warunków klimatycznych (-25 °C, +45 °C) i do gleby (wymaga jedynie 800 mm opadów na rok)!

oxytree-serce

Do szybkiego wzrostu potrzebuje dużej ilości dwutlenku węgla, w ten sposób podczas fazy wzrostu wytwarza znaczne ilości tlenu!

oxytree-srednica-drzewa-szybko-rosnacego

Po ścięciu wyrasta na nowo, w ten sposób w ciągu 20 lat da 4 razy więcej drewna niż inne rodzime gatunki! Drewno jest wysokojakościowym surowcem.