60-centymetrowe Oxytree miesiąc po wiosennym cięciu!

Pana Marka zna każdy, kto uważnie śledzi aktualności zamieszczane na naszym blogu. Mieszkaniec Starej Zblichy w zeszłym roku posadził kilka sztuk Oxytree na próbę. Zafascynowany wyjątkowymi właściwościami Oxytree postanowił powiększyć swoją uprawę. Dziś jest właścicielem 1-hektarowej plantacji.

Tej wiosny pan Marek postanowił przyciąć roczne Oxytree, aby zgodnie z zaleceniami dystrybutora sadzonek stymulować je do jeszcze szybszego wzrostu. Część drzew przyciął samodzielnie, kilka sztuk pozostawił naszemu Specjaliście ds. Upraw, który prezentuje prawidłowe cięcie Oxytree na poniższym nagraniu.

Od pierwszej wiosennej przycinki Oxytree na plantacji pana Marka minął miesiąc. Ciekawi tego, jak się mają jego egzemplarze poprosiliśmy o małą fotorelację. Dzięki uprzejmości pana Marka dowiedzieliśmy się, że przycięte drzewa mają już 60 cm wysokości, a średnica niektórych liści liczy aż 40 cm długości!

Warto pamiętać, że cięcie rocznych Oxytree nie tylko stymuluje je do szybszego wzrostu, ale i wzmacnia system korzeniowy. Dzięki zabiegowi drzewo szybciej osiągnie oczekiwane przyrosty i bezproblemowo przezimuje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prawidłowego cięcia rocznych Oxytree, koniecznie przeczytaj nasz wpis: CIĘCIE OXYTREE OKIEM EKSPERTA.