4-metrowe Oxytree w Twoim ogrodzie

Bardzo szybki wzrost, dobroczynny wpływ na środowisko i dowolność aranżacyjna Oxytree sprawia, że wybiera je coraz więcej miłośników zieleni. Jak może wyglądać drzewo tlenowe w Twoim ogrodzie?

oxytree-drzewo-tlenowe-paulownia

Oxytree można prowadzić na dwa sposoby, w zależności od potrzeb i stylu, w jakim chcemy zaaranżować przestrzeń wokół domu.

Usuwając pędy boczne, otrzymamy drzewo w tradycyjnej formie – wysokie, smukłe Oxytree o prostym pniu i dużej koronie sprawdzi się wszędzie. Co jeśli zależy nam na zapełnieniu przestrzeni i stworzeniu zacisznego miejsca, w prawdziwie angielskim stylu? Wystarczy pozostawić pędy boczne i pozwolić drzewu rosnąć swobodnie. Oxytree rozgałęzi się i rozkrzewi, tworząc wspaniałą, rozłożystą roślinę ozdobną.

Właśnie tak prowadzone są drzewa pod Wrocławiem. Oxytree zostały posadzone tu w 2016 roku. W maju 2018 roku ścięto je, w celu poprawienia kondycji, rozwinięcia systemu korzeniowego i jeszcze szybszego wzrostu. Dziś drzewa mają ok. 4 metry wysokości!

OXYTREE W OGRODZIE

🌳   przyrasta nawet 3 metry rocznie
🌸  wiosną obsypuje się fioletowo-białymi kwiatami
🍃  dobrze zacienia dzięki liściom, które mogą mieć nawet pół metra średnicy!
🧘‍   bujne gałęzie wypełniają przestrzeń, tworząc miejsce do odpoczynku
💙  produkuje nawet 10 razy więcej tlenu niż inne rośliny liściaste

Największe wrażenie robią Oxytree, które rosną swobodnie. W ich przypadku nie usuwano pędów bocznych – dzięki temu drzewa przyrastają nie tylko na wysokość, ale i na objętość. Oxytree krzewią się i rozrastają, tworząc bujną roślinę. Gęsto rozmieszczone gałęzie i duże, mięsiste liście doskonale zapełniają przestrzeń.

Oxytree pełni funkcję ozdobną, ale nie tylko. Dzięki temu, że produkuje nawet 10 razy więcej tlenu niż inne rośliny liściaste, ma pozytywny wpływ na jakość powietrza. Oprócz tego bardzo dobrze zacienia i osłania domostwo przed pyłem i zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Dodatkowo, chroni przed wścibskim spojrzeniem sąsiadów 🙂

oxytree-plantacja-drzew-tlenowych
Jak widać, dzięki Oxytree, w zaledwie kilka miesięcy można stworzyć miejsce do odpoczynku i spędzania wolnego czasu.
Wysokie drzewo o prostym pniu i rozłożystej koronie, czy krzewiąca się roślina, która wypełni przestrzeń i zacieni teren?
Wybór należy do Ciebie!
oxytree-drzewa-tlenowe-plantacja
oxytree-drzewo-tlenowe-szybko-rosnace-ogrod
oxytree-drzewo-szybko-rosnace-ogrod
oxytree-drzewo-tlenowe-ogrod
Chcesz otrzymać swoje Oxytree jako pierwszy?
Zamów je już dziś i ciesz się wyjątkową ozdobą w swoim ogrodzie!